Honda XL 1000V Varadero (2003)

Vlastník kldr
Vloženo 26.10.2013
Aktualizováno 21.7.2014

Má to dvě kola, vysoko těžiště, větší hmotnost, údajně velice spolehlivý motor a příjemně široký sedlo

První dojmy - Velká, těžká, pohodlná potvora se spoustou úložnýho prostoru, která je doufám dostatečně vhodná na ježdění po nekvalitních cestách. Na běžný ježdění svižnějším cestovním tempem je pro mě plně vyhovující - je to zkrátka to co mi začínalo již delší dobu chybět.

Doplňky na motorce - Jiné padáky, kouřové plexi MRA, zásuvky, vyhřívané hefty, držáky pití - všechno pro zpohodlnění delších cest

Váha ani výška mi na silnici nevadí, terén mě nezajímá - takhle těžká mrcha tam podle mě nepatří, potřebuju motorku pro dva na delší cestování. Na kochací courání kolem komína bez zavazadel mám zatím jinou. Plexi vyměněno za delší, obyč hefty za vyhřívaný (je rozhodně příjemnější jet ve slejváku v mokrých teplých rukavicích, než v mokrých studených) a celkově se jí budu snažit co nejvíc zpohodlnět. Chci bez bolavých zad a prdele jezdit delší štreky po silnicích a ne se natřásat a mrznout na echttvrďácký motorce za vydatnýho kraválu.
Oproti Viragu je pocit rychlosti silně utlumenej - pocitově si připadám, že jedu jak s hnojem, vítr nechladí, vibrace pramalé, člověk má furt tendenci zrychlovat a klopit a když pak kouknu na tachometr, tak jedu jak hovado. I ta spotřeba tomu pak bohužel odpovídá. Při bagáží plně obtěžkaný (spíš přeložený) motorce ve dvou lidech jsem byl nucenej jet ryze předpisově (abych neurval přetíženej zadní kufr) a dlouhodobá průměrná spotřeba byla na zajímavech 5,8l/100km. Když jedu sám a prázdnej, tak je minimálně o 1,5l vyšší.

alexander
alexander napsal 14.01.15 v 21:47

to je sen,stodola a v ní varadero a kolem komína druhou motorku,máš to zmáklé...přeji mraky kilometrů na pohodu 10b

Petr_TA
Petr_TA napsal 21.07.14 v 08:35 10b.

Dobrá volba
V plné polní stejně jak ten můj
10b

Petr_TA
Petr_TA napsal 16.12.13 v 14:39

Moooc pěkný Varaderko
taky jsem si ho pořídil ...
10b

Milan1963
Milan1963 napsal 27.10.13 v 16:57

Taky se mi líbí, 10 bodů.

holtík
holtík napsal 27.10.13 v 10:09 10b.

Honda je prostě Honda. Taky jsem Varana chtěl ale byl na mě moc vysoký. Ty kufry jí moc sluší. Tak si ji užívej a krásné cestování. Deset bodíků je jasných.