Honda CB 500 (2000)

Vlastník liborbanok
Vloženo 13.10.2013
Aktualizováno 13.10.2013

Pro člověka, který přechází na jednu stopu z aut (jako já), nečekaně rychlá a uživatelsky příjemná

Suzuki GS 500E: vybíral jsem do 30 tisíc a súzy byly většinou starší a v horším stavu
Kawasaki ER 5: Honda měla lepší recenze

První dojmy - Ve chvíli kdy jsem na ní sednul, tak jsem měl bez přehánění pocit, jako bych se na tý motorce snad narodil. Všechno je tam kde má být, ovládá se uplně parádně. Překvapila mě i rychlost, ale to bude asi tím, že přecházim ze Simsona :D

Motorku bych doporučil pro - doporučil bych začátečníkům, holkám

Doplňky na motorce - vyhřívané rukojeti Oxford, padáky přijdou na jaře

Všechno začalo letos v červenci (2013). Táta se zbláznil a začal nakupovat motorky svého mládí - Jawa 21, Simson S51 elektronik, Simson SR 50, MZ ETZ 251.. a já, zarytý šílenec do aut jsem se na nich začal prohánět kolem garáží. Po asi 14 dnech jsem absolvoval první velký trip na Simsonu, ujel jsem 250 km a v tu chvíli mě to chytlo. Dorazila mě ještě asi 15 minutová jízda na GS500 půjčený od kamaráda a bylo vymalováno. CéBéčko jsem koupil na konci září a už teď se těšim na jaro!
Jak jsem psal výše, rozhodoval jsem se ještě mezi GS500 a ER5, ale recenze a především fakt, že mi v garáži stojí Honda Accord (a jsem do toho auta blázen), mě přiměli k tomu, že moje první jednostopá princezna bude taky Honda :)
Koupil jsem jí v celkem dobrém stavu, až na pár much - odřená nádrž, odřený kartér (prodejce přiznal pád v rychlosti 30km/h a podle stavu je to celkem uvěřitelný), pobouchaný výfuk atd. Jinak se zdá motorka v perfektním stavu. Při jízdě nedělá nic neplechu, drží v zatáčkách, plynule a přijemně brzdí, nijak se nevlní. Na zimu plánuji akorát pravidelnou údržbu (výměna oleje, vzduch flitr, ventilová vůle atd.).
Přijemně mě překvapila velikost úložného prostoru pod sedačkou - vejde se tam povinná výbava a ještě zbyde dost místa pro drobnosti.
Rychlost mi vzhledem ke zkušenosti s autama téměř vyrazila dech. Což je jasný, protože moje auto má 130 koní a váží 1300kg, motka má téměř poloviční výkon ale i se mnou váží 280kg.. no prostě raketa :). Ale je mi jasný, že vzhledem k mojí absolutní nezkušenosti, stáří a povaze motorky na ní začnu za chvíli koukat i trochu kritičtějším pohledem. Zatím mi přijde jako nejlepší kus stroje, který jsem doposud sedlal :)

lukas.krupka
lukas.krupka napsal 25.10.13 v 14:31

Přeju hodně spokojenosti a hezkých kilometrů

Sun12
Sun12 napsal 18.10.13 v 11:20

Ty padáky určitě doplň-mě to uchránilo od velkých škod. A na ochranný rámy vezmu černou barvou a jsou zase ok. Jinak dobrá volba-Honda je Honda!

ProstěMoris
ProstěMoris napsal 13.10.13 v 11:50 10b.