Harley Davidson FXDF Dyna Fat Bob (2013)

Vlastník MaxPraha
Vloženo 25.9.2013
Aktualizováno 6.4.2021

2013 - nejhezčí Harley s nejlepším motorem (spěchal jsem, abych nemusel mít model 2014) - jde samozřejmě o subjektivní názor

Motorka koupena od FIRMA:Harley-Davidson Hradec Králové (Hr - Dobré

Harley Davidson FXDWG Wide Glide: Na fotkách je krásná, ale v reálu je přední kolečko malinké a celkově Fat Bob působí subtilnějším dojmem.

První dojmy - Super jízda, je citelně větší nežli Sportster 1200 Custom, který jsem měl před tím, ale ovládá se podobně a není tak těžkopádný jako Road King, na kterém jsem najel asi 4 tis. km, takže si dovolím porovnávat.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, pro koho je Sportster malou motorkou a přesto si chce jízdu užít i v zatáčkách (tedy myslím na HD).

Doplňky na motorce - Tachometr s otáčkoměrem, čiré skla blinkrů, odendavací opěrka s nosičem, výfuky Rush Slips-on 2" , přední světlo z USA - aby svítili obě najednou

Je to rebel od pohledu.

Motorka je výborně ovladatelná a na tu váhu i v malých rychlostech dobře zatáčí.

Docela dobře jede i po nerovnostech - narozdíl od Sportstera.

Na volnoběch se motorka brutálně klepe a člověk má pocit, že z garáže chce sama vypochodovat. Při jízdě jsou cítit nepatrné vybrace jen ve stupačkách.

Člověk musí měřit alespoň 180 cm, aby pohodlně došáhl nohama na předkopy - pro menší je holt Street Bob

Je škoda, že tímto modelovým rokem Harley přestal mít v nabídce jakýkoli model s tímto klasickým (pro HD kultovním) zadním blatníkem.

Cesta do Španělska a zpět, cca 5500 km - bez poruch a celkem v pohodě bez únavy (cca 600 km/den). Nepohodlné byly jen přesuny po dálnici a těch nebylo stejně moc Dlouho se na ní 140 jet nedá...

Tak a chybyčky
1. opakovaně se uvolňuje tepelný kryt výfuku vpředu a pak ty plechy o sebe hrozně rachotěj.

Pistolník74
Pistolník74 napsal 11.07.14 v 16:40

Udělal jsi dobře. Na 2014 jsou hezčí jen kola. Kde se dají sehnat ty americký světla a za kolik? To že mi svítí jen jedno mi fakt vadí. Resp., že mi každej moula furt říká:" nesvítí ti světlo" :) napiš mi kdyžtak doSZ nebo na mail. ondra.muaythai@gmail.com Díky.

cortes
cortes napsal 24.05.14 v 18:29 10b.

10b

toša.
toša. napsal 07.03.14 v 18:49 10b.

pěkný kousek tak super sezonu 2014

Morfyn
Morfyn napsal 04.11.13 v 18:13 10b.

Nádhera. Jasných 10. Už aby bylo zase jaro.

MaxPraha
MaxPraha napsal 02.10.13 v 10:52

Co se týče těch doplňků - 100% souhlasím !!! Fat Bob je nejhezčí bez nich.
Opěrka je demontovatelná a je tam jen proto, abych měl k čemu přichytit zavazadlo.
Nechci tam montovat žádné brašny!
Plexi je tam také jen na delší přesuny.
Je to rychle demontovatelné...cca 10 sekund a je to oboje dole. Na pevno bych to tam nikdy nedal