Yamaha TDM 900 (2005)

Vlastník Virgl
Vloženo 17.9.2013
Aktualizováno 29.1.2015

TDM prostě dokonalá motorka )

Motorka koupena od FIRMA:Radek Holubec - RHM (Velký Třebešo - Velice dobré jednání - můžu doporučit

Honda XL 1000V Varadero: na moji váhu moc velká takovej slon- jinak měl jsem tu čest a velice pohodlná motorka
BMW F 650 GS Dakar: jednovál, na delší cesty asi nic moc

První dojmy - Na poprvé jsme si zrovna nepadli do oka, dvouvál po čtyřválcovým supersportu, trošku zdechlá :-))

Výběr mezi Varaderem a BMW GS 650, Varana bych asi bral víc, ale to by musel mít aspoň o padesát kilo míň, nebo já o dvacet víc ), Hledal jsem něco na čem jde jezdit jak každodenně do práce ale taky přes evropu.
Tak jak se tady občas píše, že je to enduro tak to rozhodně není pánové i to GSo má do endura ještě daleko ale mnohem blíž než TDM , největší offroad pro TDM jsou naše asfaltky. Je to něco mezi zdechlím sportem a cesťákem, ale vzhledem k tomu, že doby supersportů už mám za sebou tak mi ta zdechlost až tak nevadí, krouťák dostatečný, jezdím hlavně sám ale i s bagáží to TDMko nepozná.
Časem jsem si zvykl i na dvouválec ikdyž pořád říkám, že čtyřvál je čtyřvál ) brždění motorem je ovšem zase na jedničku proti čtyřválci. Clkově brzdy jsou na 1, teda z R1 .
Velice pohodlná motorka, 700km v sedle a prdel pořád OK, trošku hůře jsou na tom stupačky, na delší trasy asi přimontuju předkopy.
Letos koupená, najeto letos cca 5tis km, pohodlné jízdy.
Proveden běžný servis, desky, náplně, filtry, svíčky, pneu atd- spotřebák.
Zatím bez poruchy.
Můžu jen doporučit, asi si ji pár let nechám.

Vítr-ve-vlasech
Vítr-ve-vlasech napsal 17.10.13 v 15:03 10b.

A Ty se nebojíš báglů díky za koment

muncinana
muncinana napsal 17.10.13 v 14:48 10b.

hahaha u tvého komentáře jsem se pobavila moc děkuju.Přeju pořádný řádění na mašině za mě 10

tatook
tatook napsal 18.09.13 v 09:16

Udělal jsi dobře, přeju ti - ne jen na těch pár let - hodně šťastných kilometrů

danny3716
danny3716 napsal 18.09.13 v 08:21 10b.

Vítej mezi TDMkáře , at dobře slouží

Jardas444
Jardas444 napsal 17.09.13 v 20:26 10b.

Jo,TDMko je moc hezká a dobrá motorka a ta tvoje v černé obzvlášť .Jednu chvíli jsem o ní také přemýšlel ale srdcová záležitost v podobě BIGa stále vítězí .Za mě jasných 10b.