Motorro Sonny 50 (2012)

Obecné

Motocykl mám: Nový
Pořizovací cena: 25.500,-
Silné stránky

Vzhled, cena, rozchod, pohodlné sezení, svižná jízda na rovince, ve městě, z kopce.

Slabé stránky

Původně jízda do kopce, při táhlém se rychle "zadýchal". Po výměně variátoru a výfuku je to už o něčem jiném. Výkon sice stále chybí, ale není to tak znát, jako předtím.

Moje úpravy

Výměna variátoru, výměna výfuku za streetový, výměna fajfky a svíčky, instalace zpětných zrcátek s LED blinkry, instalace závažíček do řídítek, ucpání vstupu výfukových zplodin z původního výfuku do airboxu, instalace cyklocomputeru na přístrojovku.

Motor

Variátor
Spotřeba oleje l/1000km Zatím neměřeno

Podvozek

Možnost nastavení
Typ rámu Trubkový ocelový.

Jízda

Servisní síť
Dostupnost dílů
Nabídka doplňků
Servisní intervaly
Zkušenosti se servisem Zatím nebyl důvod si na něco stěžovat.

Cestování

Ochrana spolujezdce
Světla
Dojezd na nádrž 200 km

Obecné

Moje závady Poškozená "fajfka".

Edit: 24.6.2013 - dnes jsem zjistil ulomený jeden ze tří plastových držáků nosiče kufru - dva jsou po stranách, třetí vzadu nad světlem. Proto se mi poslední dobou zdálo, že kufr nějak hlomozí, ono to bylo tím plastem. Objednáno a vyměněno. Zřejmě byl kufr zatížen víc nebo jsem vletěl do nějaké díry. I když... Zjistil jsem, že mám fakt některé "príma" sousedy a někdo mi se strojkem občas pohne. Takže možná za něj vzal nebo s ním trhnul a už to bylo.

Edit: 26.9.2013 - povolená matice, držící zadní kolo. Voda, která se dostala pod ni, způsobila rezavění osy pro kolo a tím i občasné nepříjemné vrzání, skřípění a klepání. Opraveno.

Edit: 27.10.2013 - při vyjížďce přes Slovensko došlo ve Valašské Polance k náhlému poklesu výkonu a následnému zhasnutí skůtru. Po prohlídce v servisu bylo konstatováno, že došlo k "zapečení" pístních kroužků, takže došlo k podobnému efektu, jako je při zadření pístu, který ale v tomto případě byl netknut. Dále bylo poškozeno ložisko v pístu, došlo k celkovému zničení řemenu ve variátoru, díky němuž se ulomilo několik lopatek jeho ventilátoru a taktéž k poškození těsnění pod krytem variátoru. Válec vyměněn za novou sadu od firmy RMS, vyměněno kolo větráku variátoru, těsnění pod víko variátoru, řemen. Takže v nové sezóně zajíždím odznova nový válec :-).

Edit: 31.7.2014 - vyměněny brzdové destičky na přední kotoučové brzdě. Ty původní v podstatě od novoty nepravidelně pískaly, ať už při dobržďování na křižovatce nebo i při tlačení od domu. Podle informací bývají origo čínské (ne všechny) destičky moc tvrdé nebo obsahují nevhodné příměsi. Proto jsem si objednal destičky BRM 07018 - Typy směsi BREMBO - OE - organické, cena za pár 481,- Kč, sám jsem si je vyměnil a dneska při brždění nebo tlačení již nepískají. Pouze když zmokly se ozvaly, ale uvidím časem, zda si ještě víc "nesednou" :-)