Honda NX 650 Dominator (1998)

Vlastník Čmelák650
Vloženo 12.8.2013
Aktualizováno 12.8.2013

Spolehlivě mě doveze všude tam kam chci.

Suzuki DR 650: důvod neuveden
BMW F 650: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy ze zkušební jízdy byly smíšené i když spíše pozitivní. První co mě napadlo když jsem na ni sedl bylo že je poměrně vysoká naproti Hondě XLR125R na které sem jezdil předtím, pohodlný posez, příjemné brzdy, průběh výkonu, prostě okamžitě padla do ruky. Nezvyk při první jízdě byly vibrace jednobuchu. Zapoměl sem na krásný zvuk z dvojice origo výfuků.

Motorku bych doporučil pro - Začáteční cestovatelé a ti co hledají univerzální motorku.

Dominátora jsem si vybral jelikož jsem chtěl praktické enduro a z minulosti mám pár zkušeností s hondama. Při koupi jsem se ohlížel na příznivou cenu, kvalitu, dostupnost dílů, vzdálenost a celkově jízdními vlastnostmi motorky.
Mám najeto 2000km za cca měsíc a už si s moto dobře rozumíme, nemá ráda honění do otáček při každém stupni po silnici ale zato si ráda přede v rozumných otáčkách po okrskách při normální rychlosti 70-110km/h, do terénu se vůbec nebojí stačí ji jen vhodně obout a dostane vás téměř kamkoliv. Po dálnici si jede svým tempem a nenahání se s ostatními, prostě dokonalý cestovatel pro začátky s velkými endury.
Závady zatím žádné ''musím zaklepat'' :) ,kromě té z vlastní blbosti kdy jsem ji držel jen za řídítka a sjela mi z patníku dozadu a už jsem ji neudržel jelikož jsem menší váhy.

task71
task71 napsal 30.12.13 v 07:16 10b.

Hodně kilometrů bez nehody