Honda PCX 125 (2013)

Vlastník qstep
Vloženo 10.8.2013
Aktualizováno 25.8.2013

Malá na pohled, velká na posed

Motorka koupena od TOPMOTO - vynikající, ochota, ochota, ochota

První dojmy - V životě bych neřekl, že se na tak malou motorku mohu tak pěkně poskládat a hned první jízdou ujet od prodejce 120 km, bez toho aby mě něco bolelo.

Doplňky na motorce - plexi givi, kufr Givi, držák pod něj jsem si udělal a namontoval sám. Nechtělo se mě vyhazovat 690,-. Kdyby měl někdo zájem, dejte vědět.

Dlouho jsem jezdil k prodejci a rozhodoval jsem s mezi většími skůtry a touto Hondičkou. Vynikající přístup prodejce, na co jsem si ukázal, na tom jsem se mohl svést. Při mé poslední návštěvě, jsem přibral i manželku, aby si i ona zkusila skůtříky, neboť i ona se občas projede, a když jsem viděl, jaké má problémy s Downtownem a K-XCTéčkem a s PCXkem si bez problémů poradila bylo rozhodnuto. Získal jsem nečekaný odštuch, manévrovatelnost a doufám že i spolehlivost?
Tak včera když jsem jí koupil, ujel jsem si prvních 150 km a také jsem ji hned zkusil na vodě. Na to že měla čerstvé a ještě mastné gumy musím říct, že seděla pěkně. Když jede člověk s rozumem, neklopí to a neflekuje, tak i s originálkama se na tom nechá v pořádném slejváku jezdit.
Do nějakých 300 km to jen tak šolíchám, ale moc se to nedá. Pak už začínám jezdit trochu rychleji cca do těch 80 - 90 a v 800 km jsem i dětičky povozil. Spotřeba se pohybuje kolem 2,2 l/100 km
Tak jsem absolovoval první garančku. Cena 1145,- doba práce 3,5 hodiny. Výměna motorového oleje, převodového oleje a hlavně kontrola vůle ventilů. Viděl jsem, byl jsem u toho a skutečně to kontrolovali. Kde? Top moto Teplice. Připadal jsem si jako u doktora, před stanovením diagnózy, před tím než se do mazlika pustili. Co kde vrže, co se mě nezdá, jakou to má spotřebu, kolik dosáhnu maximálku...? Musím říct skvělý přístup. Už při prodeji jsem takové slušné jednání nezažil a servis opět bez vady na kráse. Asi jsme už někde ve 21. století a ne za socíku. Ptal jsem se i na tu teplotu variátorové skříně, která se mě zdála příliš vysoká. Ale vše v pořádku, dle jejich zkušeností. Už cestou tam jsem jel celou cestu po dálnici, tak tachometrová rychlost 100 km/ hod, občas jsem dal i maximálku 112 km/ hod (102 dle GPS) Opravdu jsem to tavil co to šlo. Nazpátek to samé. Celkem jsem ujel 190 km a spotřeba při tomto jízdním režimu stoupla na 2,39 l/100 km. Podle mě velice slušné.