Suzuki DL 650 V-Strom (2005)

Vlastník jerry72
Vloženo 19.6.2013
Aktualizováno 17.7.2015

Zvítězil rozum nad srdcem a pořídil jsem klasiku V-Strom 650. Podle recenzí a ohlasů mi rozumově vyšel za ty peníze jako nejlepší volba,

Honda XL 650V Transalp: starší koncepce,slabší výkon,není stříkačka
BMW F 800 GS: \"jiná cenová\"
Honda XL 1000V Varadero: váha,v mé cenové relaci byly jen stařší modely s 5-ti kvaltem a karburátory

První dojmy - První dojem byl, že je to teda "kus" motorky a manipulace s ní na místě byla s ohledem na mojí výšku 173cm nic moc. Vše se změnilo po rozjezdu,kdy všechna váha byla pryč a stala se z ní lehce ovladatelná motorka. Výkonu má dost,podvozek super,jen brzdy bych čekal trochu lepší.Ještě mě trochu překvapily vibrace,ale to se asi od dvouválu dalo čekat.

Motorku bych doporučil pro - Začínající jezdce i menšího vzrůstu pro její snadnou ovladatelnost a dostačující výkon.

Doplňky na motorce - Kufr Kappa K49+brzdové světlo, blastry, padací rám, LED parkovačky, krytky rámu

Už mám něco najeto,tak trochu dojmů a zkušeností.
Motor
Motoricky O.K.,trochu to vibruje,ale nic hroznýho.Výkonu dostatek i ve dvou,pěkně to brzdí motorem.Na to, že je to stříkačka jsem to v nižších otáčkách čekal míň ucukaný,ale u dvouválu je to asi normální.
Řazení
Kvalty tam padají jako po másle,za mě spokojenost.
Jezdím převážně s batůžkem,takže se musí dost řadit a chvílema se v tom šestikvaltu ztrácím...asi pořídím Gipro a bude klid.
Podvozek
Ten mi vyhovuje, dost dobře to žehlí díry na těch našich tankodromech a přesto to v zatáčkách sedí jak přibitý.Nějak přehnaně se to při brždění nepotápí jako dlouhozdvihový endura, takže palec nahoru.
Brzdy
No po pravdě...čekal jsem to lepší.Hlavně ve dvou je to znát a dost často musí vypomoct zadní brzda.Kluci od Hondy to umějí líp.
Spotřeba
Moc jsem se na to ještě nezaměřil, ale pohybuje se to od cca 4,2 do 5-ti, samozřejmě podle stylu jízdy,ale většinou jezdím v klidu,takže se spotřebou spokojenost.
Ochrana
Kapoty chrání slušně před větrem,originální plexi už je na tom hůř...při mé výšce 173cm mi nevyhovuje ani jedna z jeho poloh.Jezdím teď s plexi v nejvyšší pozici...nejmíň mi to ve vyšších rychlostech třepe s helmou,batůžek říká to samý. Asi to budu řešit plexi od MRA s deflektorem,prý se to dost zlepší.

Robson_68
Robson_68 napsal 06.02.15 v 21:18 10b.

Super Stromek tuto barvu jsem moc chtěl, ale teď miluju oranžovou

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 30.05.14 v 07:07

CarDiac
CarDiac napsal 26.06.13 v 21:05 10b.

tak ať to sviští ke Tvé spokojenosti, a vždy dobrou stopu!

jerry72
jerry72 napsal 26.06.13 v 18:06

Díky všem za skvělé hodnocení a přeju všem hodně šťastných kilometrů

Miudas
Miudas napsal 26.06.13 v 18:01 10b.

Bez Stromů by bylo v lese smutno. Ať ten náš les pořádně šumí! Jen houšť!