Honda CBR 600F (2007)

Vlastník frantisek.lizal
Vloženo 11.6.2013
Aktualizováno 11.4.2018

Další drahokam do sbírky. Honda CBR 600F. Tentokrát s Vinckem. Pořízená 10.6.2013 s 12800km na tachometru. Jako nová prodaná v Motomo Břeclav, já jsem třetí majitel. Jedna šikovná dívčina ji už pojmenovala: Perlička. Pěkné jméno, ne?

První dojmy - První dojmy s CBR 600F jsou už z roku 2004 :-) Perlička je moje pátá Cébéerka. Ani jsem nečekal, že by na mě mohla při prvním setkání nějak zvlášť zapůsobit. Už kvůli té stříbrné barvě. Já přece chci červenou, nemá smysl se na ni ani jezdit dívat, říkal jsem si. Ale po prvním nastartování bylo jasno. Koncovka Leo Vince odvedla perfektní práci: oklamala všechny smysly a z váhavého zájemce se rázem stal nedočkavec, který se třese, až bude motka jeho.

Doplňky na motorce - Nejsem fanda tuningu. Nechci žádné miniblinkry, kouřové plexi, držáky značky a jiné blbiny. Perlička se mi líbí tak, jak je. Sériovka. Jedinou "zbytečností" je Leo Vince. Ale to je výjimka, která potvrzuje pravidlo. Z praktických věcí je v plánu nosič s kufrem a tankvak, abych se taky jednou mohl podívat někam dál než do Jeseníků nebo Beskyd.
Edit 8/2016: Stále platí, že nejsem fanda tuningu. Ale zahlídl jsem na RR blinkry s kouřovými sklíčky a musím je mít taky. Ke stříbrnočernému kabátu se hodí lépe, ne?

Co mám, kua, do tohoto odstavce napsat, když už jsem všechno napsal u předchozích mašin?
Po sedmi sezónách v sedle čtyř červených Cébéerek a celkem 47000km už to chtělo změnu. Takže jsem se rozhodl pro stříbrnou barvu Jen očekávám, kdy se ozve Honda a nabídne mi za věrnost jako present nejnovější model Cebry. To už by byla pořádná změna a né jenom taková kosmetická.
S hledáním motorky jsem si dal pořádně na čas. Po inzerátech jsem se díval (a dívám) "imrvére", ale nechtěl jsem kupovat motorku už v dubnu. To bych měl na začátku prázdnin za sebou 5000km a už bych nevěděl, kam jezdit. Perlička byla druhá Cebra, na kterou jsem se byl dívat.
První Cebra byla sice červená, za dobrý peníz, ale vrak. Její majitel sice do inzerátu napsal, že byla položená a že byla opravena v autorizovaném servisu, ale být tím servisem, tak se za svou práci stydím. Aby nedošlo k nedorozumění: nebyl to servis Hondy, ale jiné japonské značky. Zadek vykřivený tak o pět centimetrů, každý kus kapotáže nalakovaný jiným odstínem červené, šrouby zrcátek utažené tak, že se nedaly otočit, písek v krčku ještě od nehody. Krom toho rachotilo v motoru, sjeté gumy, řetězovka před výměnou, atd. Vzal bych ji jedině zadarmo
Naštěstí to nebyla jediná Cebra na světě. Vlastně v Brně. Většinou jsem měl kliku a bral motorku hned od prvního člověka, jen jednou jsem kupoval až na čtvrtý pokus, a to jen proto, že už mě nebavilo dál jezdit po vlasti na čumendu. Tentokrát to vyšlo na druhý pokus.
Kromě barvy se Perlička liší od předchozích Cébéerek ještě jednou věcí: koncovkou výfuku Leo Vince. Kromě první Cebry všechny ostatní měly jen origovýfuky. Jejich zvuková produkce ale nebyla tak dokonalá jako ta od Vincka
Edit 5/2017: KONEC! Perlička je prodaná a tím končím s motorkama. Minimálně na nějakou dobu

JanaFMX
JanaFMX napsal 30.08.13 v 11:28 10b.

Když to tak čtu, tak budu muset taky pořešit laďák:)krásná barva:)krásnej stroj! 10b

MartinS108
MartinS108 napsal 18.07.13 v 17:08 10b.

martin.majar
martin.majar napsal 07.07.13 v 11:20 10b.

123ps
123ps napsal 11.06.13 v 12:20 10b.

Jsem trochu zklamanej, že jsi nesáhl po Duci ale jinak velká gratulace, užij si ji