Honda XR 125 L (2003)

Vlastník Mistr.X
Vloženo 21.5.2013
Aktualizováno 1.5.2015

Motorka splnila vše, co jsem od japonce očekával (ač je vyrobena v Brazílii)

Suzuki DR 125: Už není nejmladší, nechtěl jsem riskovat problémy s opotřebením čehokoliv.
Yamaha XT 125X: Na můj metr 95 malá :-(
Honda CLR 125: Malý, ale nevim, v realu jsem neviděl.

První dojmy - Oproti XTčku a DRu mi přišla jako ideální na denní dojíždění do školy, motor zabíral od spoda a po celý průběh, byla velká a pohodlná. Teda znám i větší, ale chtěl jsem 4takt a Varana ne, prostě lehčí endurko.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych začátečníkům, sice to nemá výkon jako 2buch, ale obecně jsou 4takty spolehlivější, maj hezčí zvouček a menší spotřebu a já v šetstnácti nepotřebuju lítat 140 :-)

Doplňky na motorce - Samolepky Acerbis a Mitas, ač ani jedno neni na motorce
+ na fotce výroba ovládacího panelu. Zatím vypínač hlavního světla, pak přibude vypínač na zásuvku atd...

Jako první jsem si vyzkoušel XTčko. Ale dojem byl takový, že je to na mě moc malá, hodná motorka, doporučil bych jí spíše pro holku. DR to byla jiná káva, a hlavně mělo šestku, ale přeci jenom už se na něm podepsal zub času, docela vibroval motor a vůbec nebylo klidný jako XT... takový rozklepaný.

Jako poslední byla v plánu Honda XR125L u Benešova. Byla za 30, což taky nebyla nejhorší cena a docela mi sedla. Na rozdíl od Blaty nepotřebovala 7 tisíc otáček aby jela, a tak jsem se mohl po čas jízdy zabývat i jinými věcmi, než-li řazením. Navíc v 65% jezdím se spolujezdcem, který ocení příjemný posez i možnost se normálně držet vzadu za nosič. Sice to není tak designově působivé, jako u Blaty či XTčka, o to je to ale praktičtější. Trochu mě zklamal motor a převodovka, motor by zkousnul nějakou tu kilowatku navíc a převodovce by šestka neuškodila, maximálka je 110 z kopce, to už ale do toho kecá omezovač otáček, jinak rovinka na plnej knedlík tak 90, se spolujezdcem 80, pokud není nepříznivý vítr. Holt je to zpřevodované jako enduro.

Jo a specialitkou je barevná kombinace, která je netradičním mixem červené a černé verze a dle mého laického názoru, se povedla

Lubos92
Lubos92 napsal 25.02.14 v 14:01

Pěkná .

boddah
boddah napsal 19.10.13 v 18:32 10b.

mám taky. Moc hezká motorka