Yamaha XT 660 R (2005)

Vlastník xt1200
Vloženo 13.5.2013
Aktualizováno 21.5.2013

Měl jsem ji od nova,jako jediný majitel(bez jednoho měsíce 8 let,nikdy mě nezklamala,skvělý a nenáročný stroj.Bezvadně ovladatelná,prostě Yamaha.

První dojmy - Skvělý stroj,alespoň pro mne,padla mi hned do ruky,pro moji výšku 179cm akorát,nikdy mě nezklamala,není to žádné letadlo,ale na to,že je to jednobuch byla super,nasadil jsem kufry připevnil bagáž a vyrazil kam se mi zachtělo,jedním zátahem 100-150km,žádný problém,lepší relax a vyčištění hlavy neznám.

Motorku bych doporučil pro - doporučuji každému,kdo má rád pohodlnou jízdu a dobrodružství

Doplňky na motorce - vyhřívané rukojeti,padáky,boční držáky s kufry,zadní držák givi,vyšší plexi,NK filtr,krycí plech pod motorem

Nenáročný stroj,lehce ovladatelný,prostě lehké enduro od Yamahy.
Moje zkušenosti jsou jen kladné,jízda je uvolněná,pohodová,razantní i ďábelská,
motor by klidně zvládl šestý převodový stupeň,cca při 105-115km/h jsou cítit menší vibrace,ale je to přece jednoválec,má nádherné zrychlení a není pro ni problém jet i 170-ti kilometrovou rychlostí.brzdy dostačující(tenere už má vpředu dva kotouče-účinnější),ale stačí namontovat panceřovou hadici a je to v pohodě. Spotřeba je dle stylu jízdy,ale bez problémů se dá jezdit do 4L/100km.
Jízda ve dvou se už řadí do těch klidnějších a motor je při razantnějším předjíždění potřeba víc vytáčet,podvozek taky pozná,když je větší zátěž - při přejíždění nekvalitních
silnic v zatáčkách je cítit zavlnění,ale tento motocykl je podle mě určen hlavně pro jednoho a ten s plnou polní může vyrazit na cestu kolem světa.Servis a náhradní díly jsou bez problémů dostupné.Moto jsem vlastnil 8 let a neměl jsem ani jednu poruchu ani žádný problém,když se mi ji podařilo položit na pravý bok,na namrzlé silnici mi podjel předek,odnesl to jen pravý kufr a pár oděrek.
Tato motorka není stavěná na delší dálniční přejezdy,ale jinak paráda . Není samozřejmě stavěná na motokros,ale pokud nemáte motardová kola,tak snese dost,ve městě je jak štika ve vodě.Měl jsem na mašině větší turistické plexi,vyhřívané rukojeti,blastry,nosiče kufrů a jiné doplňky ,prostě jsem ji "naložil" a mohl vyrazit kamkoliv.

kukula1
kukula1 napsal 01.03.14 v 20:06

Jilous
Jilous napsal 16.11.13 v 19:57

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 28.05.13 v 18:36 10b.

MichalXT83
MichalXT83 napsal 20.05.13 v 06:31 10b.

máš recht

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 13.05.13 v 22:09 10b.

fakt pěknej kousek od Yamahy gratulejšn