Jawa 50/20 Pionýr (1967)

Vloženo 7.5.2013
Aktualizováno 13.2.2016

Transpublik 2015 + cesta do Brna

Vloženo: 19.07.2015, Uskutečněno: 19.07.2015, Zhlédnuto: 3x

Pomalu se blíží víkend s Transpublikem, možností je hodně, ale já nakonec volím Transpublik, jede semnou kamarád se Stadionem S11 (ano, existujou větší blázni jak já ) Vyrážíme v pátek v 10hod večer směr Cheb. Mašiny jedou, neprotestujou pouze dolíváme benzín s olejem a držíme plný. Do Chebu jedem podle loňské trasy, což je trochu zajížďka, ale moc to neřešíme :) Asi ve 3/4 trasy začal pincek občas vynechávat, ale dokud to jede, tak jsem to neřešil a jel dál. Postupem se to zhoršovalo až to nechtělo ani moc chytat, tak jsem po příjezdu do Chebu v domnění, že to je svíčkou ji vyměnil a dál to neřešil (ani testovací jízdou :D). Po tom, co jsme dostali trasu a známí s Japoncema zahlásili, že sami to vidí tak na 12hod cesty jsem se trochu zarazil (cesta vedla jihem) a uvažoval zda to teda odjet, nebo to vzdát nebo jak... Nakonec jsme se shodli, že prostě jedem, tak jsme jeli. Ráno budíček okolo půl 6, když odjížděl známy s Triumphem, který nás vzbudil. Hodili jsme základní hygienu a před 6 vyrazili z kempu. Na první benzínce hodili plnou a já se s kámošem rozloučil. Pionýr vynechával pořád a to tak, že celkem dost, ale pořád jsem si říkal jede to, neřeš to, neztrácej čas Trasa utíkala až do Železné rudy celkem pěkně, ikdyž jak jsem koukl, tak hodiny utíkaly taky dost drsně ale furt jsem žil v naivitě, že bych snad ještě za světla mohl být v cíli. To jsem se teda sakra mýlil, což jsem zjistil už po cestě... bylo okolo 8 večir a já byl teprve v Brně Pincek už vynechával neskutečným způsobem a tím jak vynechával jsem si říkal, že to předstihem nebude, ale spíše to schytal kondík, cívka nebo něco... říkal jsem si pořád to jede, neřeš to... Snad okolo půl 10 mi přišla sms od Aničky, zda ještě vůbec žijem a jak to s náma vypadá. Oznámil jsem polohu Vyškov a prášil rychle dál. Tím jak pincek vynechával, tak si střílel do sání, což mi vyhazovalo kryt airboxu a tím pincek ztratil tah úplně, musel jsem tedy někdy každou chviličku, někdy co třeba 50km sundat prsíčka a deklík dorazit na airbox. Došlo to až do takového stádia, že jsem nechal šroubek povolený a sundával to rukou Nakonec jsem takhle dokuckal až do cíle v 0:39. Celkový čas tedy 18:44... No můžu říct mazec každopádně jsem zjistil, že v zálehu ten pionýr jede dost drsně, takže pokud to klapne, tak příští rok naposledy na pionýru, ale né na tomhle.. :) zbytek je zatím v přípravě a překvapení :) Trochu jsme to s pozustalýma oslavili, já zkusil nahánět kamaráda se Stadionem a když mi řekl, že je teprve v Bystřici p./H. tak jsem si říkal no dělo.. :D sotva jsem si šel lehnou někdy v půl 4 ráno, tak dojel zbytek... což byli jawaři a 2 holčiny Kámoše prý potkali v Rožnově, ale jel prý zpátky (jel domů..), tak jsem se zarazil, že jde s Ninjou 250 odjet TPC za skoro stejný čas jak s Pinckem, ale co už :D ráno jsem koukl na to zapalování a málem mě švihlo :) To se ví, že to bylo předstihem.. :) resp. s nulovým odtrhem... No co už, seřídil jsem to, s pár vyvolenýma dali sraz na Del-Fuegu a Pincek už zase prášil jako zamlada :) nepčikal, přestal skoro vibrovat :D no hleděl jsem jak péro z gauče.. maximálka prý možná i přes 70km/h... sám jsem hleděl :) V Rožnově jsem ještě na benzínce potkal pár nemocných maníků jak já... prohodili jsme pár slov, popřáli si šťastnou cestu a fičelo se dál :) Posedělo se na Del-Fuegu a já valím do Brna... Trasa v pohodě... resp stejná jako den předtím jen už si to sametově předlo :) Za víkend tedy natočeno přes 1500km (nemám tachec :))

Honza_KH (0) napsal 26.07.2015 v 19:01

boek (1) napsal 22.07.2015 v 04:55

nemám slov

djangi (1) napsal 19.07.2015 v 22:16

Ačkoli se to nezdá, tak zas takový problém to není :)

milfordoj (18) napsal 19.07.2015 v 13:03

Hej, na fichtlu to fakt nikdy nepochopím... Dobře vy

• Transpublik 2014!

Když se mi někdy začátkem týdne ozval Iceman, jestli teda jedu a popř. na čem (měl jsem udané 3 motorky), tak jsem říkal, že vzhledem k tomu, jak to ve stáji vypadá, tak že asi ne. Po chvilce hecování a říkání ať nejsem

Vloženo: 09.07.2014
    Uskutečněno: 09.07.2014
  • Karburator, předstih

Vzhledem k tomu, že už od složení se to ulívalo na volnoběhu a dělalo to všelijaké móresy, všechno co mě napadlo krom karburatoru jsem už zkoušel, tak jsem se rozhodl zkusit poslední možnost. Obstaral jsem si teda karbec

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.07.2013
    Uskutečněno: 10.07.2013
  • cesta za parním vlakem :-)

V nedaleké dědině jako každý rok byl parní vlak a ikdyž počasí nepřálo, tak jsme se s Lukášem vydali na retro vyjížďku :-)

Vloženo: 01.06.2013
    Uskutečněno: 01.06.2013