Jawa 50/20 Pionýr (1967)

Vlastník djangi
Vloženo 7.5.2013
Aktualizováno 13.2.2016

Vloženo: 09.07.2014, Uskutečněno: 09.07.2014, Zhlédnuto: 6x

Když se mi někdy začátkem týdne ozval Iceman, jestli teda jedu a popř. na čem (měl jsem udané 3 motorky), tak jsem říkal, že vzhledem k tomu, jak to ve stáji vypadá, tak že asi ne. Po chvilce hecování a říkání ať nejsem srab a hecnu to na fichtlu mi usadil brouka do hlavy a já už někdy od půlky týdne říkal jdu do toho! Vzhledem k tomu, že jsem byl věčně v práci, tak jsem se k samotné přípravě dostal až v pátek. Bylo to výměna zadního kola, alespoň malé zprovoznění zadní brzdy atp.. Odpoledne bylo hotovo a tak jsem se zbalil a vyjel směr Bečvy. Přivítání bylo takové normální, hlavně jawaři potřepali křídlem, dali jsme si pivo, pokecali a okolo 10 večerních raději valil chrnět, protože mi bylo jasné, že budu v sedle hluboko přes 10hod. Ráno budíček v 6:30, dal jsem si snídani (3párky s chlebem), utíkal pro instrukce a rychle valil na cestu, protože nebyl čas ztrácet čas :) Startovalo se v Rožnově p./R. což bylo dle účtenky v 7:36. Nervózní zda dojedu vůbec za Valmez jsem teda vyjel, všichni mě předjížděli, ale alespoň pozdravili a popřáli šťastnou cestu. Až do Olomouce jsem pořád někoho potkával a bylo to celkem pohodové, od Olomouce už jsem jel vcelku sám, občas nějaký motorkář, ale nic velkého. Cesta ubíhala až do Čihoště fakt parádně, měl jsem krásnou průměrnou rychlost, fichtl letěl jak z praku (fakt mu asi chytly všechny saze ). Vzhledem k tomu, že jsem stával jen na benzínce, nebo když jsem nevěděl kudy kam a čučel do navigace, tak jsem ani nejedl ani nepil, čili o zastávky méně a motor byl prakticky pořád v provozní teplotě. Sotva vyjedu z Ledče tak fichtl zničeho nic začal mudrovat, vynechávat, střílet a já dostal bobky, že konečná Vytáhl jsem teda svíčku a hle! Pecka! říkám paráda, vyčistím a jedu dál. Vyčistím teda, nastartuju, jedu a po asi 2km zase to samé. Říkám, tak to je konec. Vyměnil jsem teda svíčku za novou a pelášil jsem dál už bez problémů Cesta ubíhala pořád poměrně pěkně, ale už se mi zdálo, že ten pincek jede hůř. Všechno šlo jak po másle, jen se jakoby začínala přidírat převodovka. Jednotka v pohodě, dvojka taky a trojka chvilu jela a začala se jakoby hryzat, tak jsem s tím odjel docela štreku, furt jsem si říkal to už dojedu, až někde mezi Stříbrem a Chebem jsem říkal, že to nepůjde a že tam je asi málo převoďáku, tak jsem dolil zhruba 4dcl normálního motoráku, protože jsem u sebe nic lepšího neměl a zdálo se mi, že se to zlepšilo V tu samou dobu jsem tam potkal blázna snad na WR125, jezdil si tam po zadním atd. a držel se za mnou. Potom jel vedle mě a ptal se kde jedu, říkám, že do Chebu, on takový udivený pohled, chvilku jel semnou až to vzdal (Kdyby sis to četl, tak že zdravím ). V cca 22:15 jsem se ocitl v cílovém kempu a to uvítání bylo fakt neskutečné Ani jsem se nenadal a najednou kolem mě všude lidi a všichni se na mě něco ptali... Masakr! Nikdo už mě tam nečekal a já dojel Trochu jsme to zapili a ráno, když jsem si vzpomněl, že to samé pojedu domů, tak jsem se málem vyvrátil Lidi od nás mě sice uklidňovali, že to jedou taky, jenže nikdo nejel na fekálu jak já takže mi to bylo prd platné každopádně vyjížděl jsem v 8 ráno z kempu a doma jsem byl ve 22:30 paráda! Najeto přes 1300km za dva dny!!!

djangi (1) napsal 27.07.2014 v 11:30

To jsou lidi...

Skalda81 (0) napsal 25.07.2014 v 10:02

Žel bohu, light nejedu. Je to sice strašný, ale budu se muset válet v tu dobu u moře.

djangi (1) napsal 23.07.2014 v 23:19

Ono což z toho, že ráno vyráží, ale večer i dorazí do cíle
Kdepak příští rok, light pojedu asi taky jen teda už asi na Manetu nebo Péráku... Uvidíme

Skalda81 (0) napsal 23.07.2014 v 10:35

Djangi ještě jednou, jseš fakt borec. Když jsem v pátek dojel do Kněhyně, říkal jsem si, jakej je Iceman pašák, jak to má pěkně podchycený. Sehnal i fychtlíka na kterej vylepil plakát Transpublik. Parádní dekorace před startem. Pak mi padla brada když se smál, co že jsem za vola, protože tento stroj ráno vyráží. Ještě jednou, klobouk až na zem a zdarec příští rok.

djangi (1) napsal 09.07.2014 v 17:42

Jen ten druhý na fekálu to měl upravené :) cestovní úpravu od stejskyho, 21 karb, výfuk...

milfordoj (18) napsal 09.07.2014 v 17:02

Dobřeee ty! Vím že to dali borci i dřív na fichtlu, ale nepřestane mě to udivovat jak takovou štreku za den jde na prskoletu ujet, to fakt ne Letos jsem o tom taky uvažoval, ale nějak se to vykouřilo z hlavy, až koukám že jsem to prošvihl. Naštěstí

• Transpublik 2015 + cesta do Brna

Pomalu se blíží víkend s Transpublikem, možností je hodně, ale já nakonec volím Transpublik, jede semnou kamarád se Stadionem S11 (ano, existujou větší blázni jak já :-)) Vyrážíme v pátek v 10hod večer směr Cheb. Mašiny

Vloženo: 19.07.2015
    Uskutečněno: 19.07.2015
  • Karburator, předstih

Vzhledem k tomu, že už od složení se to ulívalo na volnoběhu a dělalo to všelijaké móresy, všechno co mě napadlo krom karburatoru jsem už zkoušel, tak jsem se rozhodl zkusit poslední možnost. Obstaral jsem si teda karbec

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.07.2013
    Uskutečněno: 10.07.2013
  • cesta za parním vlakem :-)

V nedaleké dědině jako každý rok byl parní vlak a ikdyž počasí nepřálo, tak jsme se s Lukášem vydali na retro vyjížďku :-)

Vloženo: 01.06.2013
    Uskutečněno: 01.06.2013