Yamaha Vity 125 (2011)

Vlastník Klárkoušek
Vloženo 2.5.2013
Aktualizováno 21.10.2013

Yamaha Vitoušek je 110ti kilový skútřík, do kterého jsem se zamilovala na první pohled

Motorka koupena od FIRMA:Antonín Kabourek - Motoshop Kabour - osobní přístup, vstřícnost... doporučuji :)

První dojmy - Vzhledem k tomu, že je Vitoušek můj úplně první stroj, první jízda na silnici byla trošku "nervózní" :-) Pak jsme prožili pár hodin na parkovišti a trénovali osmičky :-) Už máme za sebou 400 prvních kilometrů (skvělých kilometrů!) a už si to bez něj vážně nedokážu představit :-) ...akorát ho ještě neumím dát na hlavní stojánek :D

Motorku bych doporučil pro - holky :-)

Chtěla jsem skútřík na popojíždění ve městě, kousek za město, do práce... Jelikož jsem menšího vzrůstu, vybírala jsem také podle výšky sedla Byla jsem se podívat v Praze na veletrhu Motocykl 2013 v Letňanech a musím říct, že právě Vity mě okouzlil ze všech skútrů nejvíc ... krásná perleťově bílá barva a jakoby se usmíval, byl prostě úžasně roztomilej

Vlastnosti podle přítele
Co se týče jízdy, tak je Vity hravě ovladatelný a to hlavně ve městě, ve větších rychlostech zejména mimo město ubývá na stabilitě, ovšem nijak závratně
Motor mě překvapil, na papírově malý výkon a fakt že se teprve zajíždí, jsem zvědavý na plné otevření plynu, protože na městský provoz hravě stačí už jeho polovina.
Brzdy jsou podle mého trošku tupé a na razantnější brždění je třeba vyvinout větší sílu, nicméně při provozu, kterému je určený (město) stačí s přehledem. A pokud zavítáte na silnice mimo město, brzdy není třeba, zpomalení hravě zvládne motor
Úložný prostor je dostačující dokonce pro menší integrálky, což je rozhodně pozitivum, ale doporučuji vyzkoušet
Spotřeba zatím v zajíždějícím režimu a ve dvou (130kg) 2,2 až 2,5l.

Po zajížděcím režimu 1000 km :) ...už máme s Vitouškem něco za sebou... úžasné výlety, cesty do práce a z práce, jízdu za tmy, nákupy (někdy jsem překvapená, kolik se toho do něj vejde ), počasí nám bohužel zatím tolik nepřálo, takže hodně jízd za deště, jeden příšerný slejvák s bouřkou, byla jsem mile překvapena, jak to Vity s přehledem zvládá, časem bych mu ale chtěla koupit "klobouk", přeci jenom počasí u nás v ČR je opravdu nevyzpytatelné... Taky máme za sebou první odření při najíždění do vrat... A bohužel už mi někdo (nechci být sprostá) nacouval do čumáku a ujel! ... Ale musím se pochválit - na hlavní stojánek jsem se ho taky naučila dávat (musím říct, že nakonec to nebyla vůbec žádná věda), a nakonec 1. servis v Yamaze :) ... Vity je praktický, opravdu skvěle ovladatelný, brzdy jsou také fajn, v noci bezvadně osvětlí cestu a spotřeba je opravdu "směšná", levnější než MHD

langber
langber napsal 03.07.14 v 15:41

sluší

103kuba
103kuba napsal 21.06.14 v 17:25

Pěkné obě

istonbike
istonbike napsal 20.10.13 v 09:19 10b.

Fantastický skůtřík s třemi ladičkami ve znaku a což teprve ta náherně copatá,blonďatá jezdkyně holky zasloužíte obě 10b s přáním príma cest bez děr, štěrku a olejových skvrn

Klárkoušek
Klárkoušek napsal 20.06.13 v 13:37

tak snad ti můj popis alespoň trochu pomohl při výběru

melowny21
melowny21 napsal 19.06.13 v 14:38 10b.

také o ní uvažuji :) přeji spoustu šťastných km ;)