Cagiva Canyon 500 (2004)

Vlastník matejpertlik
Vloženo 5.4.2013
Aktualizováno 11.9.2014

Půllitrovej jednoválec, co víc říct. :))

První dojmy - Motorka okamžitě padla do ruky, jen bylo potřeba si zvyknout na těžiště a tak, přece jenom oproti MZ 150 je to trochu rozdíl.

Motorku bych doporučil pro - Lidem bez velkých nároků a pohodáře kteří se chtějí dobře svézt a nevadí jim si na tom na jaře před vyjetím do sezóny taky něco udělat.

Doplňky na motorce - Padáky, nosiče brašen, kufr, zásuvka 12V, přidavné přední světlo.
Na jaře 2014 nové boční kufry.

Má sice svoje mouchy, ale ty už jsou vychytány a za to vděčím tátovi, který ji před tím jezdil, nyní má najeto 62 000 km a s pravidelným servisem je to bezproblémová motka.
Když začnu motorem... ten je ohromě pružný a zabírá od nízkých otáček, je to 500 ccm jednoválec, takže se člověk spíš opírá o velmi dobrý záběr a nehoní vysokou rychlost na tachometru.
Brzdy... Tam jsem si zvykl na svojí výborně brzdící MZ 150, kterou jsem jezdil dříve a opravdu brzdila lépe než Canyon, ale ten rozdíl je minimální.
Podvozek... zase srovnávám s dřívější motorkou... rozdíl je ohromný, hlavně protože je to prostě cestovní enduro a tam je dobrý podvozek nutností, takže když člověk vletí do díry, nebolí z toho zadek.
Ve finále musím říct že nemám zkušenosti z žádnou jinou motorkou než s dvěmy zmiňovanými takže to tak i píšu.
2.9.2013: Dovolená u Baltu v Německu 1200 km bez problému s věcma i přítelkyní. 69 000 km
23.3.2014: Při jarním oživováním jsem zjistil že odešel startér, takže ven, repas a zase to složit dohromady. Startér točí jako novej takže připravena na sezonu. 70000km

11.9.2014.: Včera večer jsem se i s přítelkyní vrátil z dovolené v Chorvatsku, při cestě tam jsme projeli Slovinsko (Bled, Predjamský grad,atd..) Pak výlety po Istrii. Na cestu zpět jsem trošku i chtěl vyzkoušet delší přesun takže 850km v jeden den (Jednou do roka to stačí, ale vcelku v pohodě... 76 540 km. )

fatman
fatman napsal 01.05.17 v 07:26 10b.

Gratuluju
Podle všeho ji tatínek kupoval novou...
Já jsem kdysi hodně zvažoval Rivera.2kufry, plexi a novota za cca 119000Kč
Ať ti i nadále dobře slouží a dělá jenom radost!
10bodů a zase to trochu doplň a oživ, ať je čím se kochat

matejpertlik
matejpertlik napsal 11.08.16 v 20:22

Určitě požije, máme už 82tkm. Nestíhám profil aktualizovat.

CagivaRider
CagivaRider napsal 06.08.16 v 23:05 10b.

A pak že to nic nevydrží, 76tkm nakrouceno, to čumím! :) Doufám že mi ještě požije, mám asi 30tkm.

barracuda740
barracuda740 napsal 30.06.14 v 21:44

pekna canyonka :) hlavne nech pekne sluzi :) tie najazdene kilometre su zaujmave

Vydrik
Vydrik napsal 07.11.13 v 13:15 10b.

Paráda...