Cagiva Canyon 500 (1998)

Vlastník cebeer
Vloženo 26.10.2012
Aktualizováno 3.11.2012

Pěkné italské cestovní endurko s nejkrásnějším zvukem z jednoválců.

Motorka koupena od nová

První dojmy - Po dlouhé pauze moje první silnější motorka. Takže první dojmy jen ty nejlepší. Lehoučká, úžasně ovladatelná, pohodlná, no a po ČZ 250 neskutečně silná.

Byl jsem z ní nadšený. Po 12 letech opět na motorce. Na okreskách naprosto dostačující, v technických pasážích jsem proháněl nejednoho supersporta. Jak ale přišla rovinka, supersporty se najednou nějak zmenšily a já zahlédl jen jejich brzdová světla před další zatáčkou. Do 120 km/h docela svižná, pak už začala vadnout, obzvlášť ve dvou. Co se týká jízdních vlastností, nebylo jí co vytknout, ale spolehlivost - mizérie. Po 16 tis. km výměna volnoběžky za 10 tis Kč. Za chvíli na to porucha startéru, bez klepnutí nestartoval. Po opravě chvíli v pořádku a pak zase problémy. Praskaly špice na obou kolech a to jsem jezdil jen po silnicích, žádný terén. Kapitola sama pro sebe byly studené starty. Přes léto to docela šlo, ale nechat motorku zazimovanou a startovat až na jaře mi přišlo tak riskantní, že jsem ji raději startoval každé 3 týdny. Po prve jsem ji nechal v nevytápěné garáži víc než měsíc a vyšťavil jsem baterku ( mimochodem uskladněnou cca v + 15 °C ) a po dalším nabití to bylo taky docela drama. Takže když měla najeto 25 tisíc a já nemohl ve dvou při výjezdu z vesnice předjet nějakého Opela - kombíka, bylo rozhodnuto o výměně. Už bych si ji nekoupil. Paradox je, že jsem ji koupil jako novou a měl jsem s ní problémy, zatímco následující Japonce jsem kupoval z druhé ruky a problémy nebyly žádné.
Moje doporučení - Cagiva Canyon 500 - pokud Ti nevadí, že někde nenastartuješ kvůli špatné volnoběžce pak si ji klidně pořiď, jízdními vlastnostmi nezklame. Pokud potřebuješ spolehlivost a jistotu, běž do něčeho jiného.

mardock
mardock napsal 04.12.14 v 22:10

jsou to přesně ty důvody co píšeš proč jsem si jí nekoupil jako první moto i když se mi strašně líbila. No už je to za tebou