Honda XL 600V Transalp (1996)

Vlastník ALDA321
Vloženo 26.3.2013
Aktualizováno 15.6.2014

Pohodlné cestovní enduro které víc než překvapilo :)

Motorka koupena od KubaMoto Mažice

První dojmy - Svižný motor,robustnost,jednoduchost a ovladatelnost.Když jsem se poprvé na moto zvezl okamžitě mi padla do ruky :-) Moto nemám důvod měnit,možná v budoucim čase za Africu.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě :-D

Doplňky na motorce - Padací rám aby se neopakovala náhodou minulost Plus hodiny s teploměrem vzduchu,vyšší plexi

Předchozí moto byla Honda NX650 Dominator.Ovšem kdo ví o čem mluvim tak ujet 100km na této motorce bylo dosti náročné hlavně pro mojí sedací část těla.Po prodeji Domíka cca rok se dostavil absťáček a moje ČZ 477 ho rozhodně nijak nesklidnila tak jsem se rozhodl pro koupi jiného moto a Transalp byl již delší dobu můj typ a jednoho dne jsem narazil na položeného TA r.v 96 za 15tis na první pohled se zdálo že oprava bude rychlá a jednuduchá leč opak se stal pravdou moto bylo položené na stranu motoru kde je alternátor.Největší pecku schytal rotor který je bohužel přímo na klice která se tim pádem ohla.Nezbívalo nic jiného než sehnat jiný motor,nad moje očekávání mě vůbec nezklamali vrakmeni vydřiduši kteří si neváhali za holý motor říct cca 10tis Až jednoho dne jsem narazil na inzerát CELÉHO A KOMPLETNÍHO Transalpa za 7500Kč!!! Moto bylo dovezeno z CH a mělo najeto cca 44tis o půlku méně než můj TA bohužel mělo mrtvé obě CDI a moje jedno z novějšího nepasovalo tak že nebyla možnost odzkoušení funkčnosti motoru opět loterie Po přehození motoru a výměny snímače zapalování (starší typ měl dvě čidla na každé CDI jedno ) jsem zkusil motor protočič bez krytu spojky,nutno dodat že se zapnutym zapalovánim a zbytkem paliva v karburátoru Transalpík byl natolik nedočkavej na první jízdu,že chytil bez sytiče a výfuků a ihnet na mě z otevřeného motoru vyflusnul olej Potom následovalo dostrojení vyštelování přihlášení a hurá na cesty.

Junior88
Junior88 napsal 23.05.16 v 12:31 10b.

SUPER stroj Motorku bych doporučil PRO MĚ

Franz77
Franz77 napsal 20.04.13 v 18:45 10b.

10 dost dobrý barvy

Léčitel
Léčitel napsal 31.03.13 v 11:29 10b.

Dobrá volba

kosmit
kosmit napsal 31.03.13 v 07:55 6b.

Marshel
Marshel napsal 30.03.13 v 16:35 10b.

Sousede jak jinak než za 10b