Honda XL 125V Varadero (2003)

Vlastník Chosee310
Vloženo 23.2.2013
Aktualizováno 3.3.2013

Moje první pořádná motorka, s kterou jsem mohl konečně vyrazit na cesty

Yamaha DT 125 R: Je to 2takt, nakonec jsem nechtěl motorovku pod prdelou :)
Yamaha XT 125R: Nevybral jsem ji, protože Varadero je mohutnější a pohodlnější na cestování

První dojmy - Tak tento stroj ve své kategorii nemá konkurenci.Na cestách sedí krásně, požitek z jízdy perfektos. Výborný nápad od Hondy. Občas tam hledám 6tou rychlost, ale proč, je to 125 a vytáhne 120-130, není co vytknout

Doplňky na motorce - Kufr, brzdové blikací diody vzadu, blikací diody při zapnutí dálkových světel, Zásuvka 12v.

Varadero jsem si vybral, protože se v jeho kategorii dle mého názoru nenachází žádný konkurent. 4 takt, cestovní, mohutné enduro.Ačkoliv ho mám jen jednu sezonu, projezdil jsem hoodně benzínu . Jízdá je bez jakýchkoliv otřesů, jezdec se na ní cítí tak nějak pohodlně díky svému posezu, který je vcelku snížený, aby neměl problém menší řidič.Motorka je docela dost těžká (160 kg), já sice s ní problém nemám, ale tlačte to někde z garáže do kopečka. Spolujezdec má posez poměrně vysoko a ti co to neznají, mají problém s nastoupením a hlavně vystupováním, což končí podřením sedla.Spotřeba na tento dvouválec je naprosto dokonalá.. 3.5 - 4 litrů při takové normální jízdě solo. Natankuješ za 150 kč a ujedeš 100 km, nic víc neřešíš. S úložným prostorem se počítalo stylem (Kufr).Doporučuji větší kufr na dvě helmy, hodí se to .Varánek zvládá jak nějaký menší terén, tak silnice.. Všehochuť .Možná jeden protiklad, ačkoliv bych to nečekal, při cestě na Slovensko nebo nějaké delší cestě mě z motorky bolí záda... Ale to asi u každé ..

Eyky
Eyky napsal 24.02.13 v 16:51 10b.

Ze začátku jsem to taky pořad rval do 6_ky
Pak jsem přišel na fintu že, před řazením mrknu na
„střelky“ když jedna předjíždí řadím ale když jsou rovnoběžně
už řadit není kam kam.
Teda aspoň při origo převodech by to mělo platit.
Přeji brzkou a spokojenou další sezónu.

keto
keto napsal 24.02.13 v 09:26 10b.

Ten "malý varan" se Hondě poved jak správně píšeš,tam ostatní výrobci trochu zaspali a Honda perfektně vyplnila tímto modelem díru na trhu a to medelem velice kvalitním hodně pohodových km

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 23.02.13 v 18:22 10b.

no použiji co mě taky píšou,poctivý kus železa a svůj objem teda maskuje tak na 11 bodů