BMW F 650 GS (2005)

Vlastník Jazzr
Vloženo 16.2.2013
Aktualizováno 16.2.2013

Fantastickej báwík na ježdění cestou necestou

První dojmy - Jen ty nejlepší. Skvěle ovladatelná, pohodlná.. ...a hlavně konečně zase motorka po delší době

Motorku bych doporučil pro - mladé nenáročné cestovatele, nadšence pro soft enduro

Doplňky na motorce - vyhřívané rukojeti (i v AU se mnohokrát hodily...)
ABS vypínatelné - super věc

V roce 2007-2008 jsem byl v Austrálii. Jel jsem tam s tím, že by bylo skvělé ji trochu procestovat na motorce. Poštěstilo se, koupil jsem si Báwa (je tam dost rozšířený) a za cca půl roku jsem najezdil 15.000 km.
K účelu, k jakému jsem jí kupoval, byla naprosto fantastická. Jezdili jsme jak na kratší výlety kolem Sydney, tak jsme byli ve vnitrozemí nebo třeba na Tasmánii. V civilizovaných koutech AU je to OK, ale prostě při turistice se stane, že ta silnice najednou skončí.. a pak na Báwovi se prostě jede dál..

Výkon: v AU je max rychlost obvykle 100-110km/h. Na to byl naprosto ideální, protože touhle rychlostí jela krásně v klidu, pohodlně, nefoukalo a daly se hltat stovky kilometrů. Silnější stroj by jen sváděl k porušování předpisů.. Takže spokojenost

Spotřeba: průměrná za dobu, co jsem jí měl - 3,73 l/100km. Max 5,0 Min 3,26

Cestování: cestovali jsme s přítelkyní ve dvou. Neměl jsem na ní pevný kufry (ačkoli měly být standardně výbavou). Přesto jsem se bez nich obešel. Koupil jsem si od Wunderlichu tankvak (jakékoli univerzální na té plastové atrapě nádrže nepasovaly) a obří 60l tzv. Ventura back - textilní topík. Trošku problémy s uchycením, ale samodomo nakonec pořešeno. Jo a přítelkyni jsem přidělal na bok držák na lahev z kola Takhle zbaleni jsme dali Tasmánii po vlastní ose na 3 týdny (cca 3.000km)

Gumy: skvěle se mi osvědčily Michelin Anekee, které nádherně držely (uhobloval jsem obě stupačky a stojánek) a na mokru se chovaly naprosto jistě.

Dotazy neváhejte posílat přes PM

Milan1963
Milan1963 napsal 16.02.13 v 20:38 10b.

Pěkné fotky i motorka. 10 bodů

Dave27
Dave27 napsal 16.02.13 v 20:38 10b.

Supr popis, taky by mě bavilo si takle cestovat

istonbike
istonbike napsal 16.02.13 v 16:01 10b.

Parádní Brambora na FANTASTCKÝCH fotkách to si 10b zaslouží