Yamaha XJR 1200 (1995)

Vlastník Pospa_Jaroměř
Vloženo 10.2.2013
Aktualizováno 10.10.2016

Moje první motorka a zároveň i vysněná ). Klidná síla, ve které dřímá ďábel (v kleci).

Motorka koupena od FIRMA:Moto Ulrich (Stará Boleslav) - Výborný přístup, pravdivě řekli vše, co o motorce věděli. Prostě SUPER parta chlápků, kteří mají svou práci rádi a rozumí jí. Vřele doporučuji :-).

První dojmy - Zátah motoru od volnoběhu, krása a majestátnost klasického naháče, respekt budící proporce motocyklu. No prostě má na zadku dva velký laufy a každej plechovkář hned ví, s čím má co do činění. Hlavně v ní vidím jistotu v dostatku výkonu pro bezpečné předjetí a doufám, že to bude dle recenzí uživatelů po motorové stránce opravdu držák.

Prostě láska na první pohled. Jakmile jsem ji uviděl naživo, nešlo odolat.
Najeto mám cca 150 km, takže vlastně nic. Jen jsem v průběhu listopadu vyřizoval úřední formality pro přihlášení motocyklu. Projev motoru je oproti jiným XJRům né tak silný, což je prý dáno faktem, že motorka dlouho nejezdila. Prodejce mi doporučil před sezónou ještě jednou vyčistit ultrazvukem karburátory. Ale i za těch 150 km jsem měl pocit, že se motorka motorově rozjíždí ), uvidíme.
XJRo jsem si pořídil hlavně jako cestovní motorku. Žádné velké klopení zatáček a bláznění. Doplnit třeba časem štítek a kufry a vyrazit s partou kamarádů někam k moři. Ale protože jsem severofil, tak je mým snem procestovat s motorkou Norsko, Finsko a Švédsko. Uvidíme, sny se mají snít ).

Gallia
Gallia napsal 11.10.16 v 11:57 10b.

pajash
pajash napsal 21.02.13 v 21:54 10b.

Tak chlape koukej snít a taky si je plnit. Krásný stroj

fery251
fery251 napsal 11.02.13 v 19:17 10b.

Krásná elegantní klasika

cebeer
cebeer napsal 11.02.13 v 17:29 10b.

Jasný důkaz toho, že naháči prostě nestárnou. Nepodléhají módním trendům. 18 let ? Žádný problém, pořád krásný.