Jawa 350/638 (1986)

Vlastník kroftik
Vloženo 13.1.2013
Aktualizováno 4.7.2013

Jawu v původním, ale zanedbaném stavu jsme s tátou přivezli domů na jaře. Jawa byla tatovi darována od kamaráda. Původní majitel byl kamaráda otec, který zemřel a nikdo o motocykl z rodiny nestál.

První dojmy - Byly získávany v garáži při nutných opravách(eletriky po přepolování baterie původním majitelem, zarezlim palivovým kohoutem, slepenou spojkou, a další drobné opravy) pokterých byla Jawa přivedena po dlouhém stáni k životu. Chytla na 5. pokus a vesnicí se šířil nezaměnitelnej zvuk třindy. První jizda byla překvapením, Jawa měla chuť k životu.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny co jí mají radi. Right Bike Right Price!!!

Doplňky na motorce - Akrapovič mě zklamal jawu nemá v nabídce.

Tedy motor měl chuť k životu, s podvozkem to bylo horší. Zadní tlumiče byli zatuhlý že by je ani lis nerozhejbal, tak byli koupené nové. Z předních tlumíču chcal olej, takže následovada výměna gufer. Při výměně jsem si všiml že levá trubka vidlice je ohnutá a muj šikovnej táta ji narovnal. Poté se mirně sešteloval a vyčistil karbec a pak už se jenom jezdilo. A jezdí pěkně, hezky se vlní a tancuje . Už aby bylo jaro a já začoudil vesnici dýmem.

3.7.2013 Doplněné vlastní foto pro šťouraly.

Milan1963
Milan1963 napsal 14.01.13 v 10:33

Pěkný popis známé motorky, určitě je dobře, že jste ji zprovoznili. Zkus pokud můžeš dát i její fotku.