Jawa 50/23 Mustang (1979)

Vlastník HynekKubec
Vloženo 5.1.2013
Aktualizováno 5.1.2013

Jednoduchá a přesto svým způsobem dokonalá - potlesk pro Jawu 50/23 Mustang !

První dojmy - Motocykl je na svůj rok výroby krásně zachovalý, motor je v perfektním stavu a jede jako fík ! :-) Jeho jízdní vlastnosti se nedají srovnat s mojí Babettou 210, což je vcelku pochopitelné :-) Motor se nechá krásně vytočit a na 50 ccm není jízda vůbec špatná.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníkům, lidem kteří milují československé motocykly a pro které není základ překračovat povolenou rychlost popotáhnutím za plynovou rukojeť, ale zážitek z jízdy, který je na Mustangovi opravdu kultovní

Doplňky na motorce - Původní stav !

Po dvou měsících ježdění na Babettě 210 jsem se začal rozhlížet po něčem o drobátko silnějším a především po něčem, co má manuální řazení. Babetta má důmyslně vyřešenou automatickou převodovku, ale i přes těsnost spojkové "skříně" , krásně zajetým řadícím mechanismem má prostě v kopci problém dvojku zařadit, tudíž člověk trápí v kopcích motor na jedničku, v lepším případě se mu začíná roztahovat dvojka, jenže osobně mám pocit, že při takových otáčkách a tak nepřesvědčivě zařazenou dvojkou se strašně sjíždí spojkové obložení. To by nebyl takový problém, Babetta není stroj na zdolávání kopců, ale nebyl by to takový problém bydlet na Vysočině a ne na Šumavě ) V mém věku jsou 19letý mladí muži lační po 600 ccm a podobných strojích a já nevím, jestli nejsem tak trochu blázen, ale tyhle staré motocykly jsou SUPER ! V jednoduchosti je síla

Prohlížel jsem různé inzeráty a poohlížel se po něčem silnějším, hlavně s manuálem. Asi tomu pomohl osud, ale před dvěma měsíci jsem narazil na užasnou slečnu, se kterou jsem se dal dohromady a párkrát se mi zmínila, že mají doma Jawu 23 Mustang. Jednoho dne jsem se k nim vydal na seznamování s rodiči :)) a neodolal a šel se podívat na Mustanga. Byl schovaný pod hadrem a pod odkrytí jsem s něj měl vážně radost a vypadal velice zachovale najeto pouze 6400 kilometrů, lak téměř bez prasklinky, jedinou závadou byl utržený bowden od spojky.

Okamžitě se vše začalo řešit a za velké pomoci přítelkyně, která tlačila jak jen mohla ( Děkuji ti zlato ) byla motorka do dvou týdnů v novém domově a stála krásných 3000 korun, což za motorku v takovém stavu není vůbec špatné má TP, jen je potřeba dodělat řidičák a STK a můžeme vyrazit )

Motocykl jsem byl i projet jak je vidět tady na videu, má krásný zvuk a jede opravdu moc moc pěkné a jsem na ní pyšný !
--> Uznávám, triko jsem si zakasat mohl )

Na mé Babettě jsem pořád vymýšlel nějaké vylepšení, ale Mustanga nechám v původním stavu, přeci jen je jich čím dál míň a takové krásné motorky by měli zůstat v původním stavu !

Článek budu průběžně doplňovat, v případě zájmu doporučuji přihlásit odběr mého kanálu na youtube, kam budu nahrávat další a další videa, mám v plánu natočit i nějaké návody typu "Jak na to" apod.:
Všechny videa jsou v HD kvalitě !

HynekKubec
HynekKubec napsal 08.01.13 v 21:21

Díky pánové

Koala662
Koala662 napsal 08.01.13 v 18:25 10b.

Starej dobrej MUSTAF

slawa.cap
slawa.cap napsal 08.01.13 v 08:23 10b.

Mustanga jsem vždycky chtěl a v tomhle stavu je to paráda.
S tím postižením ke starejm motorkám nejsi sám - takových nás je tu naštěstí spousta.

Vycho
Vycho napsal 07.01.13 v 14:54 10b.

Mustang,na tom sem se najezdil ať slouží

MasterX
MasterX napsal 05.01.13 v 22:37 10b.

moc hezkej a zachovalej! V tomhle stavu už se jich tolik nevidí. Trocha čištění, leštění a retušování a bude jako novej. Mám dva, vím o čem to je. Souhlasím s popisem - na denní ježdění super stroj. A po městě nemá konkurenci Neni to tolik o rychlosti, ale o pocitu z jízdy. A ten je na všech starších strojích jedinečnej.

Užívej si ho a přítelkyni si drž, dopomohla ti k pokladu.
Za deset, jak jinak.