MZ ETZ 150 (1989)

Vlastník jednobuch21
Vloženo 1.1.2013
Aktualizováno 31.1.2013

Super stroj na začátky a na pokročilejší naučení, lehká, mrštná a spolehlivá, bohatě stačí na lítání kolem komína.

Motorka koupena od Bratrance

První dojmy - no první dojmy si moc nepamatuju :D před mz jsem jezdil na upravenym pionýrovi do crossu no a pak na mztě , takže všechno úplně jinak :D motorku jsem dostal po bratrancovi , to měla 7286 km , takže jako nová , stačilo jí umejt dobít aku. a preventivně vyměnit olej v převodovce a šlo se jezdit.

Doplňky na motorce - jiná brzdová pumpa z CBR ale nevim model

Na MZ se nejezdí zrovna špatně, posez je akorát pro menší lidi , sedačka je pohodlná a ani z delších cest nebolí záda ani ruce , motorově je na tu dobu špičková motorka, co se týče brzd tak zadní bubnová moc nebrzdí spíše se hraje na přední kotoučovou a brzdí docela dost. podvozej je nastavitelný pro jízdu v jednom a nebo ve dvou , já osobně jezdím sám a mám to nastavený na tvrdší pro dva. Úložný prostor , skoro 0 maximálně nážadí do kaslíku k baterce a pak už nemáte kam co dát , tak už zbývá vzít batoh na záda :D spotřeba neni zlá podle stylu jízdy , nějak sem se spotřebou nezabýval. Servis je pouze jednou za čas přefoukat pneumatiky a v intervalu vměnit olej v převodovce , dolík elektroliv v aku. destilovanou vodou a občas prdne žárovka . Poruchy : přestala dobíjet , v relátku se přihnul plíšek aby to dobíjelo a jezdí se dál :D
upadl jsem a rozbil blinkr , tak jsem je sundal všechny , v stejně sem je nepoužíval a motorka je zase o půl kila lehčí :D
oddělal jsem spojku tak se udělala spojka cca za 1000 ,- i s olejem , komplet
dozadu jsem obul drapák HEIDENAU 3,25-16 za 1500,-
no a lanka spojkový asi 2x a plynový zatim jednou ale stálo to za to když chcete někam rychle popojet a hned zastavit a najednou zjistíte že to jede dál :D

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 30.01.13 v 11:18 10b.

v mládí to byl můj sen,bohužel to neklaplo

jednobuch21
jednobuch21 napsal 27.01.13 v 16:38

Jo jo mám jí furt , tý se jen tak nezbavím :D no a na mz srazy to nepude neni na číslech :D

JindraM
JindraM napsal 26.01.13 v 16:13 10b.

Hezká MZ, máš ji ještě? Minimálně 3x do roka pořádáme MZ srazy, tak by ses někdy mohl přijet ukázat

www.MZ-WORLD.cz - staré fórum na nové adrese!

jednobuch21
jednobuch21 napsal 02.01.13 v 16:11

děkuju :D

Vycho
Vycho napsal 02.01.13 v 10:48 10b.