Jawa 350/354 Kývačka (1958)

Vlastník jirase
Vloženo 22.12.2012
Aktualizováno 22.4.2016

Tuto Jawu jsem koupil koncem šedesátých let. Motocykl je v provozu i s STK od roku 1958. Postupem času se motocykl inovoval díly z novějších typů. Především z důvodů bezpečnosti, pohodlí atd.

První dojmy - V tý době kdy jsem ji koupil, tak to byl zážitek. Auta vám v kopcích zavazely a těžko vás někdo předjel.Hlavně to byla pohodová jízda. Kývačka byla na ty silnice a tehdejší rychlost stavěná.

V dnešní době je to už veterán a v tomto provozu už nestačí výkon, podvozek a brzdy.
Je to už jen na pohodovou jízdu. Aby jste nezavazeli na silnici, tak se musí honit a ta spotřeba benzinu vysoká.
Na motocyklu mám úpravy z důvodů bezpečnost, pohodlí atd. vyztužení rámu,blinkry, větrný štít,novější hlavy válců,nosič,bezkontaktní zapalování atd.
Postupem času budu zase motocykl pomalu renovovat zase do původního stavu.

jawa354
jawa354 napsal 18.11.16 v 18:43 9b.

pp377
pp377 napsal 24.04.16 v 02:17 10b.

Moc pěkné, ať se ti daří.

jikov
jikov napsal 25.12.12 v 17:24 10b.

Krása.Přesně takovou jsem měl před 40 lety a já ji prodal,abych za ni koupil pár cihel.Teď se jen dívám,jak byla krásná a kromě blatníků a nádrže celá chromovaná.Budu se muset po nějaké poohlídnout.

Vycho
Vycho napsal 24.12.12 v 17:17 10b.

Nádherná kyvka

Dolin
Dolin napsal 22.12.12 v 20:45 10b.

Tak ta 634 hlavy to je teda škaredé docela. S původníma je daleko jezčejší. Ale jako celkem je to v pohodě - dalo by se to překopat do originálu s minimem úsilí celkem.

10b