Jawa 350/354 Kývačka (1962)

Vlastník pp377
Vloženo 25.12.2015
Aktualizováno 19.5.2023

Stará dobrá třipade kývačka se sajdou 560.

Motorka koupena od moto z Tachova + sajda švagr

První dojmy - První dojmy z jízdy nejsou, protože motorka nejezdila a sajdu sehnal až po dalším roce. Moc jsem těšil až bude motorka v kupě, ale na druhou stranu jsem měl obavy jak jezdit se sajdou.

Motorku bych doporučil pro - Rodince s malými dětmi a všem co mají rádi zájem okolí a naše československé motocykly. :-)

Doplňky na motorce - plexi. Řeším ještě revmaplechy. (březen 2016 - revmaplechy připraveny, nasadím asi až na podzim). Nechal jsem si natočit silnější pružiny na přední tlumiče ve Škodovce v Plzni. Dnes je dovezlo PPL. Musím říct, že šofér byl idiot, ale co naděláme. Uvidím co udělají s jízdními vlastnostmi. Doplněk na plexi jsem si objednal u firmy morekcz.EU - chránič hran, uvidím jak bude pasovat. Originál jsem nikde nesehnal.)

Doplněn do deníku rok 2018

Doplněn do deníku rok 2017.

Motorku jsem koupil přes aukro, myslím za rozumný peníz, ale nepojízdnou.

Jel jsem si pro ni do Tachova z Prostějova.

Sajdu jsem sehnal po dlouhém přesvědčování od švagra, který ji měl léta schovanou, aby si mohl někdy postavit přibližovadlo pro sebe. Zajímavostí je, že švagr koupil sajdu od pána, který si ji v roce 1967 koupil, ale neuměli ji namontovat, tak zůstala od 1967 viset na půdě.

Pak byl minimálně deset let u švagra v kotelně a teď v roce 2015, tedy po 48 letech poprvé vyrazila na silnice.
Po roční práci s několika přestávkami jsem den před štědrým dne nasadil i poslední renovované kolo. Krásně svítilo sluníčko a tak jsem vyrazil na projížďku s mladou. Super! 90 km jsem 23. prosince na motorce už dlouho nenajel.

Ještě to má nějaké mouchy a ty budeme vylepšovat za provozu, ale už budeme jezdit jak to jen půjde.

Motorka má nyní najeto kolem 400 km pro celkové generálce motoru a celkové renovaci. Musím tedy ještě opatrně. Na netu spousta lidí psalo, že jízda se sajdou se rovná téměř sebevraždě. Musím říct, že to sice má nějaké odlišnosti, ale jinak si jízdu užívám. Především obě děti jsou nadšené. Konečně vidí na cestu, spousta lidí nás zdraví a holky si "slávu" náležitě užívají. Každopádně můžu rodičům jen doporučit. V papírech mám zapsanou sajdu, takže v TP 3 osoby. Už se těším na jaro. Maminka vyrazí na 175 a my se sajdou.

VÁNOCE 2015
Ježíšek tatínkovi naježil od firmy FREE-MOTO potah velikosti XXXL

BŘEZEN 2016
Hurá jaro je tady. My jsme tedy nezazimovali, protože zima byla velmi mírná a pokud není mokro tak, vyrážíme vstříc novým zážitkům a zkušenostem. Na Velikonoce bylo krásně a tak jsme najezdili spoustu kilometrů.

Konečně jsem sehnal za celkem rozumnou cenu trošku nemocný přední kývačkový blatník.

Dneska jsem dovezl nalinkovaný blatník, namontoval a hurá na testovací jízdu. SUPER. Hned to vypadá líp.

Zbývá sehnat kryt karburátoru a bude snad dokompletováno. Se sajdou mám najeto přes tisíc kilometrů a musím říci, že skvělé. Vždy a všude máme obdivovatele a "zdraviče". Holky jsou nadšené a já samozřejmě jsem taky moc rád, že se líbí a když mi to někdo pochválí. Přece to dalo nějakou práci.

Už máme seznam akcí, kam se chceme podívat. Maminka už testuje jízdu se sajdou. Zatím z toho nemám fotky. Snaží se.

Květen 2016

Na srazu v Kojetíně jsem viděl u Čáryfuka šikovnou plachtu na sajdu. Tak jsem si ji taky pořídil. Dnes měla křest na srazu v Prostějově.

Tak obě motorky jsme dali na veteránskou výstavu a jízdu v Prostějově. Lidí bylo mnoho, sajda se moc líbila. Navíc ji máme i se stopětasedmou jako obrázek v Prostějovském deníku. Super!

Říjen 2016

Sezónu jsme přežili skvěle. Motorka jezdila parádně. Moc se líbila na všech srazech a projížďkách. Na srazu péráků v Hovězím jsme získali třetí místo! Na srazu v Břestu jsme získali dvě první místa v dovednostních soutěžích.

Na srazu vozidel RVHP v Plumlově jsme vyhráli cenu elegance.

Úspěšně jsme zvládli naši oblíbenou akci "Z lázní do lázní".

Veteránem Němčickem

Sraz motorek v Jedovnici

Sraz veteránů na Hostýně

Sraz veteránů v Habrovanech, spousta minisrazů a výletů

Finále bylo ukončení sezóny v Lipníku nad Bečvou a Chropyni.

Myslím, že sezóna víc jak úspěšná. Motorka měla dvě slabá místa a to začal téct přední tlumič a při pomalé jízdě začal vynechávat pravý válec. Po konzultaci s panem Jakubou www.motokramek.cz jsme usoudili, že nejlepší bude nasadit Vape, protože pokud motorka svítí i se sajdou, tak dynamo nestíhá dávat dost proudu. Bohužel měli volno v servisu až na konci září. Zároveň mi přetěsnili i ty tlumiče.
Takže teď na konci sezóny, je sajda připravena na sezónu!

Prostě si ty naši sajdu užíváme jak jen to jde.

Tomu říkám věrnost značce: Dcera si nechala vyfrézovat na hlavě znak JAWA, málem mě trefilo. No snad jí to nezůstane.

ROK 2017
Co jsme zažili v roce 2017 a vzpomněl jsem si, jsem přidal do deníku.

EVIL1488
EVIL1488 napsal 03.06.21 v 12:01 10b.

Top

sakal01
sakal01 napsal 23.11.20 v 18:55 10b.

Parádní motorka, parádní deník!

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 10.06.20 v 13:01 10b.

Ta sajda je jak z linky. Hezký příběh, to se musí nechat.

OldCrow
OldCrow napsal 03.06.20 v 22:16 10b.

Skvělá práce, parádní stroj!

alkaloid
alkaloid napsal 01.04.20 v 16:32 10b.

Nadherna klasika