Kawasaki VN 900 Custom (2007)

Vlastník DRU2142
Vloženo 3.12.2012
Aktualizováno 21.12.2013

I maličkost zamrzí, aneb chybami se člověk učí.

Vloženo: 06.07.2014, Uskutečněno: 06.07.2014, Zhlédnuto: 16x

I maličkost zamrzí, aneb chybami se člověk učí.

Píše se 6. 7. 2014 – neděle. Co počít s koncem víkendu. Dvě volby – jet pracovat na zahradu, nebo jen odpočívat s rodinou. Vítězí varianta číslo dvě. Takže ráno se nevstává. Avšak náš milovaný syn, nás stejně nenechá se dlouho válet v peřinách. Takže šup s postele. Začíná běžný víkendový den normální rodinky. Ranní úklid spacích pomůcek, snídaně při sledování nedělních pohádek. Avšak co dál, je potřeba něco uvařit. Nikomu se však nechce přemýšlet, co by kuchtík ukuchtil. Jen naše milovaná dceruška má nápad. Pojďme na pizzu (co jsme ji slíbili za vysvědčení). Proč ne, typ této kuchyně mám rád (avšak ne často, protože nejen těsto umí kynout, ale i mé břicho má tuto schopnost) . V 11:30 vyrážíme, ať stíháme v klidu poobědvat, neb naše milovaná maminka jde odpoledne do práce. Oběd se povedl, všem chutnalo (jen Zdeňuli trochu vadil sosík na zeleninové obloze). Jde se domů, Zdeňula bohužel musí do práce. Já přenechávám děti, drahé tchýni a jdu se projet. Počasí je totiž nádherné, a jelikož jsem udělal včera velikánkou chybu (nejel jsem s NEJVĚRNĚJŠÍMI na projížďku), tak si to chci dnes aspoň trochu vynahradit.

Důvodů proč jsem nejel, bylo více (přijel bratr z Německa, šel jsem s dětmi na procházku), ale ten hlavní byl, že jsem nedůvěřoval počasí (já totiž nerad moknu). Počasí nakonec nějak vydrželo (i když prý trošku zmokli). No nic chybami se člověk učí a někdy se oplatí trochu zariskovat. Snad příště . Velice mě to mrzí a všem se omlouvám.

Oblékám tedy motohadry a vyrážím do garáže. Osedlávám Kawika a vyrážíme směr Ostrava do prodejny Bikers Crown . Rozhodl jsem se totiž, že si koupím skořápku (braincap). Jsem si vědom, že to není bezpečné. Mám to jen na takové rychlé přejíždění do práce, města a třeba na vyjížďky na srazech, kde doufám je malá pravděpodobnost, že mě nějaký blázen sestřelí plechovkou. Přesto však vždy budu doufat, že mě ten nahoře ochrání.

Výběr byl veliký, jako asi u všech (ani Louis toho moc nemá). Volba byla mezi značkou Rusty Pistons , která má 7 barevných variant (vyrobeno v TAIWAN) a nebo neznačková, celá černá (úplně stejné provedení, vyrobeno u stejného výrobce). Cenový rozdíl 195,- Kč. Volba padla na levnější, avšak totožnou přilbičku, jen černou v matu. Tak jsem ušetřil a ještě se na ní bude lépe vyjímat nálepka Nejvěrnějších . Zaplaceno, zabaleno a hybaj domů.

Ne však přímou cestou, ale ještě z jednou zastávkou. Motobar u Hanky . Po nájezdu na Rudnou a dálnici D1, jsem tam v cukuletu (neboli hned) . Příjezd na parkoviště, kde toho moc dneska nebylo. Parking, odstrojení a šup do výčepu pro něco na žízeň. Jsem skoro abstinent a Čech, takže miluji naši skvělou Kofolu. Půl litr bude stačit. Usedám venku u jednoho prázdného stolu, popíjím Kofču a pokukuji okolo sebe co se děje, kde jaký stroj stojí. A ejhle šup a je tady hned 6 tříkolek, sotva se odstrojili a šup další čtyři motorky (cestovky) dorazily. Jen se napiješ a koukneš kolem a dalších 5 mašin (většinou značka Harley Davidson). No prostě během popíjení mého půllitru dobře vychlazené Kofoly se jaksi parkoviště trochu více zaplnilo, různými stroji. Není pochyb, že Motobar u Hanky je velice oblíbený a vyhledávaný podnik a to nejen motorkáři (byla tu i rodinka s kočárkem).

Kouknu na telefon a hele SMS. Igor píše. Prostě mě chtěl pokárat, že jsem nejel. Ještě jednou SORRY . Následovala krátká, příjemná SMS konverzace (bo s kamoši, člověk rád poklebetí) . Co a jak, co dělám, co dělá Igor (byl u miláčka ve Skalici), jak počasí a kdy se uvidíme (19. 7. 2014 u Rentika na oslavě). Avšak když je člověk sám, tak se u jednoho půllitru nedá dlouho posedět (a další vypít, tak bych měl potom dlouhé chca…). Prostě a jednoduše jsem se odporoučel, ještě jsem udělal pár fotek (bohužel jen na mobil) a jedem domů, dokud to počasí ujde.

Nastrojil jsem se a hurá přes Bílovec do New Jičín City. A ejhle po 300 metrech jsem zpozoroval v dáli tak černý mrak, že jsem neváhal ani vteřinu a okamžitě jsem to otočil zpět. Vezmu to přes mou milovanou Studénku (prožil jsem tam dětství a mám tam baráček). Potom směr Příbor, ale odbočil jsem na Prchalov (nechtělo se mi čekat na semaforu) a už tady je Nový Jičín. Parkování v garáži, rozloučení s Kawikem s pocitem dobře stráveného odpoledne.

Děkuji Všem za pozornost. Pro ty, pro něž bylo toto čtení dlouhé (ale přesto dočetli můj článek do konce) se omlouvám. Já to jinak neumím .

Trasa: 96,7 KM

Účastníci:DRU2142

rici07 (0) napsal 17.07.2014 v 09:21

Pěkná projížďka z dobrým ůčelem

istonbike (2) napsal 08.07.2014 v 20:37

Super jízda a parádní skořápka o tom jak je to napsáno ani nemluvím

Tuareg-Tengai (1) napsal 07.07.2014 v 18:00

kurna to je pech že sem tak daleko od vás ale třeba se karta obrátí a pude to

snorhule (0) napsal 07.07.2014 v 09:18

počteníčko, příště s námi

Zub47 (2) napsal 07.07.2014 v 04:26

Dlouhy šlanek paradni čteni kdybych to věděl nechal bych ti muj vermacht škopek skořapka supr jo a u Rentika dlabanec doženeš

JirkaMetal (1) napsal 06.07.2014 v 23:05

Příště už určo Petře a skořápka O.K.

shumi-p (0) napsal 06.07.2014 v 21:19

Super přilba malému fakt sluš ,no nejel jsi teď pojedeš příště stím si hlavu nedělej

BLUESAVAGE (2) napsal 06.07.2014 v 21:11

Super privátní akce
Znám, taky na takový jezdím

a jinak jsme zmokli včera trochu a dnes trochu, ale od předního kola mi lítá voda a v botech jsem měl skoro rybník
škoda, že jsi na ty žebra nejel , ale snad příště

owenovic (12) napsal 06.07.2014 v 21:09

Magooor (0) napsal 06.07.2014 v 21:05

DRU co dodat škoda, že jsi nedorazil, ale my s tím počasím taky nevěděli estli pojedem ;)

• Sedm NEJVĚRNĚJŠÍCH

Dne 28.9.2016 v den svátku České státnosti , jsme se s přáteli rozhodli, že se pojedeme projet. Jak jinak než na motorkách. V autobuse by to asi vypadalo blbě, sedm cypku v přilbách že. A jak jsem již vzpoměl dalo se

Vloženo: 02.10.2016
    Uskutečněno: 02.10.2016
  • Konečně po dlouhé době

Konečně jsem po dlouhé době, což je od žehnání na Pstruží, vyjel. Super počasí, tak jsem si řekl, že Mazlíka trochu protáhnu. :-D Příprava byla rychlá. Vzhledem k velikému jízdnímu absťáku, jsem se vykašlal na celou bez

Vloženo: 25.05.2016
    Uskutečněno: 25.05.2016
  • První jarní brázda, aneb nová sezona je tady.

První jarní brázda, aneb nová sezona je tady. Konečně nám skončila zima a tak jak to obvykle bývá v tomto období, většinu motorkářů začnou svrbět dlaně. Tak úplně stejně to bylo u mne a mých přátel Dalibora, Shumiho

Vloženo: 04.04.2016
    Uskutečněno: 26.03.2016