BMW F 650 (1999)

Vlastník Hell-Goat
Vloženo 25.11.2012
Aktualizováno 25.11.2012

Vymazlené menší cestovní enduro s nesmrtelným rakouským Rotaxem

První dojmy - Po čtyřech letech rozmazlování se Viragem jsem očekával těžkopádnější jízdu, horší manévrování a otáčení... nic z toho se nekonalo :-) Žádné zákeřnosti, krásná reakce na plyn a pro mě objevení něčeho úplně nového... co taky čekat, skok z dvouválového dvacítkového choppera na jednoválcové cestovní enduro s objemem 5x větším se někde projevit musí

Doplňky na motorce - Kufr, držáky na brašny, vyšší plexi

Fko jsem si vybral ze dvou důvodů, prvním byl vyhlášený nesmrtelný motor Rotax, druhým - mám slabost pro BMW
Dlouho jsem se rozmýšlel, co vlastně chci... byl jsem zvyklý na Yamahu Virago- malý, nízký, dvouválcový chopper o objemu 125ccm. Tenkrát jediné, co mi chybělo, byl výkon... to, dokud jsem si nesednul na kamarádovu Africu Twin. Najednou jsem se nemusel u řídítek hrbit, i posez byl pro mě pohodlnější a se svými 185cm jsem na motorce nevypadal jako fotr na tříkolce. Najednou jsem to stejné chtěl mít taky- na enduro bylo zaděláno.
Následovalo další dilema- jaké? Kolik do toho vrazit, bude to už nafurt?
Motorky jsem si rozdělil do kategorií - 1- bude to drahý a velký a napořád (Africa, Transalp), 2-bude to menší a levnější ale možná mi to taky vydrží (BMW F),3-bude to něco levnějšího, vyzkouším a časem koupím něco lepšího (Aprilia Pegaso,Cagiva Canyon). No a skončilo to Fkem

Na Fko jsem poprve sednul ten den co jsem si pro něj byl, pár minut před projížďkou. Tenkrát jediné co jsem si opakoval, bylo "Hlavně opatrně na spojku a plyn, ať se hned nevymázneš". Zkušenosti s jízdou na enduru, ba co vůbec, s jízdou na motorce s takovou kubaturou, jsem měl nulové. Hladký rozjezd, 2,3,4 a už jsem si to štrádoval pryč z vesnice, opilý jízdou, letíc kamsi do neznáma. Motorka dělala přesně to co jsem chtěl, zádné záludnosti, motor jenom vrněl...motorkářský orgasmus

Dojmy?Motorka chce otáčky, do 2000 je jeden válec hodně znát jednak menším zátahem, jednak vibrováním. Kolem 4tis se začíná probouzet drak- výkonem i příjemným brbláním z laufu. Překvapila mě dost malá hmotnost motorky, manévrovatelnost.
To jsou moje první dojmy, na motorce jsem najel 100km, začíná mrznout, je mokro a tak moje první a letos asi i poslední vyjížďka bude na evidenčku a zpět.

Hell-Goat
Hell-Goat napsal 26.08.15 v 20:11

Díky, stále jezdí a jezdí I Tobě spoustu kilometrů!

Felix22
Felix22 napsal 11.07.15 v 22:55 10b.

Moc hezké, preju hodne stastnych kilaku za 10

Hell-Goat
Hell-Goat napsal 08.01.13 v 12:11

Děkuju, nápodobně

Martic
Martic napsal 05.01.13 v 23:23 10b.

Díky za hodnocení. Přeju krásnou sezónu 2013 v sedle tohohle nádhernýho Báwa

istonbike
istonbike napsal 25.11.12 v 20:00 10b.

Parádně zachovalý jednobuch s točící se vrtulí ve znaku na to se dá jezdit i teď máš to za 10b s přáním super kilometrů v sedle i stupačkách