Jawa 125 Dandy (2003)

Vloženo 16.10.2012
Aktualizováno 21.10.2012

Jawa Dandy r.v 2003 kupena v aprili -2012 je v slušnom stave

Kawasaki ZXR 400: financie zatial nepustia

První dojmy - Prvá jazda pri kúpe na parkovisku strašne niečo,roztrasená,motor išiel celkom fájn.

Motorku bych doporučil pro - Pre začínajúcich motorkarov.

Doplňky na motorce - Vlasná úprava výfukoveho tlmiča,urobene svetlo z obyčanej žiarovky na H4,moto kufor,motoalarm

Dna 6.5.2012 som ju kúpil v dezolatnom stave ale s papiermi,bol som rád že konečne
po tolkych rokoch sa budem vozit legálne,pri skúšobnej jazde som skoro ztratil zuby nehorazne to hučilo,brnčalo,triaslo sa povedal som si za taku cenu prečo nie,priviezol som si ju domov,došiel som v neskoro v noci 00:23 ked si dobre pamätám takže na druhý den sa začalo opravovanie upravovanie,problém bol že predošli majitel odhlásil moto a mne trebalo urobit STK což v tej dobe nebolo lahké ked že bola rozobratá,a nastriekana na čierno a papierovo červená.

Začali sa prípravy na striekanie bolo to zdlhave po nastriekani som mal už len dva dni na prihlasenie moto,takže hup sa na STK a tak na Políciu spravit prepis.
Akonáhle som urobil STK ktorá trvala 8-12:30 takže len tak tak som stihol obhliadku.
Papiere som vybavil dostal som celkom vynimočnu špz PO-212AH...na začiatok to nieje zlé.
Začalo byt teplo takže hop sa na motorku a ide sa niekde pobehal som z nu leto,Bol som znu spokojný ,ale pomaly ma začala omrzovat začalo to motorom nejaký dobrák nevyčistil motor ked mu rozbilo piest našiel som nehorázne vela kúskov z piesta,motor som vyčistil vypláchol a dal ho do cajchu,po pár KM mi začalo niečo hučat v motore ale nevšímam si to bude to uloženie kolieska štartéra,pri dalšej výmene niečoho to dam do poriadku.

Nedávno mi začalo hrnčat vo výfuku (zvodoch) samozrejme zase rozobrat popozerat upravit,a namontovat,po pár dnoch zase,rozobrat a dokola to isté ale s malou úpravou
vid foto majitelia JAWY DANDY odporúčam super zvuk!A to bola posledná chyba idem ju pomaly zazimovat.a v zime pripravit na sezonu.

Michael123
Michael123 napsal 20.01.14 v 21:03

Kdo umí ten umí ...kdo neumí nech čumí :) Dá sa to ale ako rozobrat?

Fichtlař20
Fichtlař20 napsal 19.01.14 v 14:53

jak jsi rozebral ten vejfuk? tam se přece nedá dostat ne? :D

Michael123
Michael123 napsal 20.10.12 v 19:51

F3RA diky ..Hruso hej už dsom toho prestriedal pár kusov ale teraz to mam konečne legalne.

hruso25
hruso25 napsal 20.10.12 v 09:23

takže si presedlal zo sima na 125ku.Simson baví,idem ho zazimovať.

F3RA
F3RA napsal 19.10.12 v 23:41

Vypadá dobře! Ať jezdí. Dělal jsem na ní svoje první papíry. Bylo to jak jezdit na vybrátoru