Yamaha BT 1100 Bulldog (2007)

Vlastník Alfonc
Vloženo 11.9.2012
Aktualizováno 16.5.2013

Vloženo: 19.09.2012, Uskutečněno: 16.09.2012, Zhlédnuto: 13x

První víkend po pořízení Buldočka byl celkem jasný plán. Najedeme pár kilometrů po pohodových silničkách a zkusíme, jak motocykl funguje, když veze celou tříčlennou rodinu. Štěpánka se sice narodí až za půl roku, ale na motorku si zvyká intenzivně již nyní
Neděle se zdá být celkem v pořádku a nemusíme nic zařizovat a sluníčko také láká do sedla. Po snídani sedáme v Lovosicích na BéTéčko a razíme do Březence za "starouškama". Po chvilce dohadování a po výborném obídku připravuje Pepa svého choppera VN800 od pana Kawasakiho a vyrážíme celá rodina na nedaleký hrad Hasištejn. Procházíme hrad skrz na skrz a když už nám vyprahlo z toho návalu historie, navštěvujeme hradní restauraci a dáváme tělu vláhu.
Při posezení vzniká nápad, navštívit nějakou zajímavou obec za hranicemi. Máca si vzpomíná na starou vesničku, Pepa si vybavuje cestu na místo určení a tak je rozhodnuto. Po překování krátkého úseku rychlostní silnice projíždíme Horou Sv. Šebestiána a míříme na Marienberg. Pepa uhýbá na krásné silničky plné zatáček a úžasné krajiny. Zde potkáváme několik místních motorkářů, což je jasné znamení, že jedeme správně. Sice nevím kam přesně, ale to není důležité. Hlavně že je tu hezky Na silnici S216 si Buldoček konečně začíná užívat. Krásně se vodí do zatáček a udávaná rychlost VéeNkem mu celkem sedí. Dorážíme do městečka Olbernhau, kdy mi Pepa předává vedení a nabíráme směr Seiffen, po stále krásných silničkách. Jedu trošku rychleji než za Papeu, ale BéTéčko to zvládá bez náznaku trápení se. Po příjezdu zpět do ČR se u obce Mníšek loučíme a Pepa s Mácou jedou zpět směr Chomutov a my sjíždíme skrze Klíny zatáčkovitou silničkou č.271 do Litvínova. Zde již volíme známou trasu Most, Skršín, Libčeves, Třebívlice, Lovosice.
Z nedělních 200 km v sedle BT1100 mám zase několik postřehů. Bulldog je motocykl, který má v sobě prvky hned několika motokategorií. Fouká na něm jako na naháči, posez a podvozek je jako na cestovním enduru, brzdy jako silniční motorka a motor se chová jako chopper. Zatáčky zvládá opravdu s překvapivou lehkostí a neuvěřitelnou jistotou. Brzdy jsou zde hodně dobré a líbí se mi i vychytávka, která se ukáže při jízdě na rezervu. Na digitální části přístrojů se ukáže místo celkových kilometrů písmeno "F" a nastává načítání ujetých km na rezervu. Drobnost, ale velice příjemná. S motorkou lze jezdit téměř celou dobu na zařazenou pětku. Předjíždět auta na rychlejších silnicích je už trošku boj a zde se nejvíc ukazuje, že to prostě není žádný závoďák, ale opravdu pohodová motorka, na které se dá jezdit i s těhotnou manželkou

• První start roku 2013

Jednou z výhod ustájené motorky v práci je to, že když na chvilku vyleze sluníčko, není problém nastartovat a alespoň na chvilku si připomenout smysl života :-DD

Vloženo: 09.02.2013
    Uskutečněno: 06.02.2013