Honda CBR 125R (2007)

Vlastník Roox
Vloženo 3.9.2012
Aktualizováno 8.5.2014

Moje červená krasavice, která se nechá vyprovokovat. Spolehlivá a ideální pro začátečníky. I přes její menší povahu dokáže, nejen díky dobře vybrané koncovce, zaujmout

První dojmy - Nasedám, je trochu nižší než YZF-R125, což mi při mém menším vzrůstu vůbec nevadilo. Rozjíždím se, cítím jistotu, obratnost a proti kolu i sílu utrhnout se z místa. Zatáčky řeže ukázkově, přirostla mi k srdci.

Motorku bych doporučil pro - začátečníky a náročné, kteří hledají rychlou dopravu ve velkých městech.

Doplňky na motorce - laděná koncovka ixil, červená závodní závažíčka, kufr Kappa

Vybíral jsem v kategorii 125 ccm3. Zalíbilo se mi CBR nejen díky své ceně. Honda patří k nejlepším značkám a její brutální červená mě prostě dostala.

Motorka je velmi spolehlivá, zatím mě nikde nenechala a pevně věřím, že ani nenechá. Motor si pěkně bublá, co čekat od menšího jednoválce. Díky své váze a mírné prostorové nevýraznosti je dokonalým strojem pro vyhýbání se dírám v silnici. Vyniká vynikajícími jízdními vlastnostmi. Hbitá, obratná, a na 125 kubických centimetrů má i slušný výkon.

Je to ideální motorka pro začátečníky, pro naučení. Brzdy nejsou jedovaté a přestřelení plynu také neucítíte Podvozek mi přijde ideální na naše české silnice, zařadil bych ho asi mezi středně tvrdé. Nerovnosti zvládá krásně tlumit, takže vás ani moc nenaklepe. Místo spolujezdce je poněkud zvláštní. Cítíte se, jako když sedíte ve vzduchu, hold úzká konstrukce Za to úložný prostor je perfektní. Pod zadní sedátko se mi vejde spousta věcí od nutného vybavení až po zamykání, náhradní žárovky a polínko pod stojánek

Spotřeba to je kategorie sama o sobě. Dlouho jsem zkoušel, jaké spotřeby dokáže dosáhnout. Pokud ji už máte trochu v ruce, tak není problém jezdit i za pouhé 2 litry/100. Každopádně na takovém objemu je lepší ten půllitr navíc obětovat a aspoň trochu si užít jízdu Na servis je nenáročná, pravidelná výměna oleje, nemá olejový filtr, takže výměna oleje není problém. I když je to jednoduché, svěřuji ji jen do odborných rukou Zatím jsem nepřišel na žádné poruchy, pouze mi přestala svítit žárovka u ukazatele teploty, ale výměna není složitá.

Samozřejmě se s hondicí jezdí nejlépe někde mimo město, kde se dá kochat okolím a pěkně kroužit zatáčky. Nicméně díky mému laďáčku IXIL mi dělá radost i rachot způsobený ve městech. Docela se i lidi otáčejí

S těžkým srdcem jsem ji předal do dalších rukou. Bude mi chybět a doufám, že o ni bude dobře postaráno

TomasGSR
TomasGSR napsal 23.09.12 v 15:27

Nádhera ) také jsem jí vlastnil a tedkon už osedlal GSR600, tak at slouží a přeju co nejvíc KM bez nehod a at to šlape jen v tom nejlepším ). Bacha na plechovkáře u mě 10b

ZZilvi
ZZilvi napsal 18.09.12 v 15:34

Pěkná byl to dobrej kup tak hlavně opatrně a s tím laďákem mě sereš, asi bych s tím měl taky něco udělat