Jawa 500 OHC custom (1958)

Vlastník Křesťan
Vloženo 1.9.2012
Aktualizováno 6.12.2019

Nejedná se v pravém slova smyslu o celou pětistovku. Jde o vlastně příšerně domrvenou Jawu 638 s motorem z pulitra. Světe div se je to normálně zapsané v techničáku už hromadu let.

Motorka koupena od Ing. Kozel (patrně spíš zahradník)

První dojmy - Šlo o stavbu ryzího závoďáku. A tak první dojmy na mě silě zapůsobily, když jsem jí do šroubku rozebíral a zjišťoval u toho, co všechno nepůjde použít. :-(

Motorku bych doporučil pro - Někomu, komu jsou lhostejné kardiální potíže ortodoxních veteránistů.

Doplňky na motorce - Vhodným doplňkem k tomuto motoru je rám z Triumphu T100 z roku 53. Celek by nebyl kompletní bez HD springer vidlice (příště bych ale volil možná nějaký lehčí model než z CrosBone) Stavba pluje asfaltem na 19" kolech obutých Do Fiterstone Champion...

Prvněylo nutné uvést motor do původního stavu a poté do chodu. Motorměl ke klice přidělanej alternátor na 12voltů nevím z čeho. Chybělo mi původní dobíjení a zapalování. Zbytek motorky jsem průběžně rozprodám po dílech. Při zjišťování cen dílů na původní pětistovku si kolikrát připadám ,že jsem asi z jiné planety a že neshánim díl do motorky ,ale rovnou do létajícího talíře. Nakonec se to ale nadmíru podařilo

prasemilan
prasemilan napsal 07.12.19 v 11:25 10b.

Lubik2
Lubik2 napsal 07.12.19 v 04:01 10b.

Nádherná příšerka ...

Targus
Targus napsal 07.12.19 v 00:53

truck

můj kluk přitáhl dom prvního křápa ve svých devíti letech. Byl v prádelním koši. Za těch sedm let jsme pár dvoukolek udělali, takže vím, vo co gou.
Zmetka z prádelního koše můžeš vidět, pokud zadáš do vyhledávání motorkářů jméno "misterfichtlař". Dodělal jsem přední vidli, rozchodil motor, poskládal to a hodil do laku.

fiato
fiato napsal 06.12.19 v 23:48 10b.

Krásná práce

Gallia
Gallia napsal 06.12.19 v 22:07 10b.

renocar_unor
Objednat reklamu