Honda CBF 1000 (2010)

Vlastník deep-sk
Vloženo 13.8.2012
Aktualizováno 16.6.2015

Vloženo: 14.08.2013, Uskutečněno: 09.08.2013, Stav tachometru: 48000 km, Zhlédnuto: 35x

48000km, nadisiel cas vymenit sviecky
Kedze v autorizovanom Honda servise ma zabili hlaskou ze vymena sviecok bude stat 50 euro za jednu sviecku + robota, povedal som si ze si ich vymenim radsej sam.
Sice sa zivim uz roky niecim inym, som vyuceny automechanik, takze zvladnut to by nemal byt problem
Sviecky som nakoniec kupil cez predajcu Kawasaki v Bratislave, museli ich sice objednavat, ale stali ma 20 euro kus (nie 50 ako v Honde)... Nie je to malo, ale na iridiovky co vydrzia dalsich 48K km to nie je zle.

Takze vymena... Zaplat panboh ze sa to meni len kazdych 48K km. Je potrebne zhodit bocne kapotaze, sedlo jazdca aj spolujazdca, tie cierne plasty po bokoch a nasledne zdvihnut (vyklopit) nadrz. Z nadrze netreba nic odpajat, staci ju podvihnut nejakych 10 - 15cm.

Aby sme sa k svieckam aspon ako tak dostali je treba na pravej strane demontovat srob ktory drzi termostat (hadice odpajat netreba) a tak isto trocha pomoze ked demontujeme na pravej strane zapalovaci modul (to je to odkial idu kable k svieckam). Napriek tomu je pristup k svieckam mizerny a vymenit ich chce boziu trpezlivost a zrucnost gynekologa a samozrejme dobre vybavenie... pouzival som gola sadu Proxxon 3/8" a vyuzil som snad vsetky nastavce co tam su... tie sviecky su utopene fakt fest hlboko v hlave.

Ale nakoniec sa vsetko podarilo a za dve hodky bolo vsetko hotovo
S nostalgiou som pri tom spominal na moju Yamahu FZ1 Fazer na ktorej som bol schopny vymenit sviecky za 20 minut s naradim ktore bolo original k motorke.

• Sezona 2016 je za dverami :o)

Tak dnes som bol vyzdvihnut masinu od mechanika, pripravena na sezonu, nedockava vrhnut sa na cestu a papat kilometre :-D

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.03.2016
    Uskutečněno: 08.03.2016
  • Co mobil dal

zopar foteciek co som vyhrabal z mobilu :-D

Typ: Reportáž
    Vloženo: 25.05.2015
    Uskutečněno: 25.05.2015
  • Difi Sierra Nevada PRO

Tak som si na novu sezonu urobil radost a obdaroval som sa novou bundou Difi Sierra Nevada PRO. Zatial som z nej velmi nadseny, no uvidime ako splni moje ocakavania pocas leta. Po sezone napisem ako sa jej darilo :-D .

Typ: Koupě
    Vloženo: 13.03.2015