Jawa 660 Sportard/Adenium (2012)

Vlastník Olísko
Vloženo 17.7.2012
Aktualizováno 5.2.2019

Vloženo: 11.02.2013, Uskutečněno: 22.12.2012, Stav tachometru: 1201 km, Zhlédnuto: 10x

Při poslední vyjížďce se mi asi ve 140km šíleně rozkmitalo řízení, až se mi sevřely půlky.Při hledání možné příčiny jsem zjistil, že jsou volné špice předního kola.Kolo jsem dal na přecentrování a bylo mi řečeno, že samotný ráfek háže jako prase.Buďto je to nepovedený kus z výroby nebo je to ráfek čínského původu.Přecentrováno ,vyváženo a zdá se, že je vše Ok.Uvidíme na jaře.Další vada na kráse byla ,že mi začala chcát hadice od vodního čerpadla.Tak jsem vyměnil sponu za klasickou šroubovací.Provedl jsem také zesílení úchytu padáků,protože to vůbec nebylo ono.Byly měkké, až hrůza ,ať si Jawa říká ,že to tak má být,ale padák musí podle mě držet.Taky jsem vyměnil asi 40 originálních šroubů z kapotáže z železářství U Rotha za barevné černé, disainově podle mě hezčí.Pětikilo v tahu.Doplnil jsem ještě nějaké polepy.V Jawě slíbili, že do vánoc budou mít držáky bočních kufrů.Poptával jsem je již někdy v říjnu - listopadu.

Olísko (4) napsal 11.04.2013 v 12:30

Nedalo mi to a ráfek jsem nechal v Jawě prozkoumat.Odpověď?Je to prý u hliníkových ráfků normální.Je okem vyditelné jak háže.Proč sakra neháže i to zadní kolo?Asi nějaký přírodní úkaz.

• Rok 2021

Rok 2021 : První jízda proběhla na konci března. Opět koronáč a omezení. Vyjížďky klasika jižní Čechy, jižní Morava, Vysočina,VSJ, Jawa ČZ stretko. Jarní setkání nebylo tak alespoň to podzimní ale na jiném místě u Skal

Vloženo: 03.04.2022
    Uskutečněno: 03.04.2022
  • Rok 2020

Sezóna 2020 byla jak všichni víme covidová. První jízda proběhla už někdy v březnu. Uzávěry krajů, okresů, států. Ze začátku sezony byly silnice skoro prázdné. To se jezdilo parádně. Sice jsem kopíroval hranice okresů ne

Vloženo: 01.12.2021
    Uskutečněno: 01.01.2021
  • Rok 2019

Rok 2019 V lonském roce najeto 5200km.Přes zimu jako vždy výměna oleje ,filtru,promazaní lanek.Letošní konec sezony na můj vkus dost brzo, už září po podzimním setkání u Korfbalisty v Chřenovicích. První vyjížďka ovšem

Vloženo: 24.02.2020
    Uskutečněno: 24.02.2020