Yamaha XJR 1300 (2007)

Vlastník Luigixjr
Vloženo 16.7.2012
Aktualizováno 17.7.2012

Super stav, koupena nová v ČR, laďáky RP tuning, super zvuk

Po xjr jsem toužil po první fotce, kterou jsem viděl. V roce 2001 (po 15-ti leté pauze)
jsem si na ní ještě netroufal, takže jsem si koupil Horneta. Něco jsem na něm najezdil a v roce 2007 se mi splnil sen. Xjr 1300 stála úplně nová v mé garáži. Pracovní vytížení mi bohužel nedovoluje jezdit tak často, jak bych si přál. Xjr je nádherná motorka, která bude vypadat skvěle i za 20 let.
V roce 2008 jsem po dlouhém rozmýšlení nechal namontovat laďáky RP tuning od pana Pokorného z Ivančic. Zvuk ze dvou laufů je super. Ve stejném roce dostalo xjr další decentní doplňky (titax páčky,zadní blatníček,bílé blinkry,led světlo,kryt chladiče a řetězu s logem xjr).
Mnoho lidí tvrdí, že xjr hrozně žere. Není to až tak pravda, cestování ve dvou znamená při klidné, přesto svižné jízdě cca 6,5 l/100km (umí ale i za 10). Za ten zátah, zvuk a ostatní zážitky to stojí. Buďte si jisti, že kdekoliv bude xjr stát, bude středem pozornosti (zvlášť tatínkové s malými kluky budou u vytržení). Ten obrovský a žebrovaný motor každého uhrane.
Co se týká jízdních vlastností, je to těžká, silná mašina s rodokmenem v minulém tisíciletí. Na to musí člověk myslet. Brzdy jsou z R1, takže v pohodě. Původní pneu Dunlop mě trochu zklamaly, nyní na Continental Race Attack je to paráda, ale trochu rychleji mizí zadní guma (cca 7tis.km a dost).
Za celou dobu neměla jedinou poruchu.

COMPANY
COMPANY napsal 16.08.12 v 20:05