Jawa 50/23 Mustang (1972)

Vlastník Tombik
Vloženo 14.7.2012
Aktualizováno 14.7.2012

Sehnal jsem ji od jednoho zoufalce co neměl na nájem za 300 korun v dezolátním stavu, ale jezdila.

Určitě nemusím říkat že na mustangovi jezdil každý z Vás a že jsou to kultovní stroje českého motorismu a tak dále a tak dále... Mustanga všichni známe a víme jakej je to perfektní stroj. Když je v dobrém stavu, poslouží velmi pěkně. Jak už jsem psal, sehnal jsem ji od člověka ve finanční tísní, leč ve stavu za který by ho nevzali snad ani na šrot. Místo nádrže PET flaška, místo sedadla kus dřevěné desky a podobné "šperky".
Moje úpravy:
- Zgenerálkován motor (ložiska, gufera, výbrus, řadicí automat, pružina startovacího segmentu, převodovka, spojka, no kromě karterů tam asi nic moc původního v motoru teď není :D)
-Sehnal jsem sedlo, nádrž, natáhl novou elektriku
-před týdnem nový lak (nízkonákladová verze sprejováním - Bílé blatníky s černými lemy a černá nádrž, časem to udělám okpletně s opískováním, tmelem...)
-Zprovoznil jsem to tak aby to bylo jako originál - funkční dálkové/potkávací světla, klakson, přepínač na masce opravdu přepínajicí...

Jinak mým cílem je udělat z toho stroj na běžné používání. nějaký pátek na něm budu jezdit, než si koupím něco silnějšího. Pak ho silikonovým olejem zakonzervuji, zavřu někam do pokojové teploty a budou na něm jezdit vnoučci

MasterX
MasterX napsal 16.07.12 v 12:33

fajn základ Ono se sice řekne "nízkonákladovej lak sprejem", ale když člověk nešetří barvou a vrstvama a dělá pořádně přípravu pod lak, tak je to sprejema dost drahý, takže o nízkonákladovce nemůže bejt řeč. Taky jsem tak lakoval.

A máš recht, když se dá do kupy, tak poslouží spolehlivě.

Ať to jezdí!

Tombik
Tombik napsal 15.07.12 v 15:06

No jo, ale nesmíš počítat co jsem do toho vrazil já, pak jsme na jiné částce. Ale díky :)

Milan1963
Milan1963 napsal 15.07.12 v 12:49