SkyTeam T-REX 125 (2012)

Vlastník vaco
Vloženo 9.7.2012
Aktualizováno 4.2.2021

Nezbláznil jsem se - je vážně skvělá! - Skvělá mašinka nejen na silnici.
Aneb.. co si koupit po BMW GS a Hondě CB 1300..

První dojmy - Motorka je vhodná na jakékoliv využití kromě cestování - a to je důvod proč na ní budu hlavně cestovat :-)

Motorku bych doporučil pro - mně! :-)

Doplňky na motorce - Držák GPS, pouzdro na foťák, nerezový kryt motoru, zásuvka 12V, zrcátka-chrom, kufr ( vyměněn za brašnu ).

Jedná se o licencovanou kopii Suzuki RV 90, která se vyráběla v 70.letech minulého století, nyní vyráběnou pod názvem T-Rex 125ccm.

Poprvé jsem tento motocykl spatřil v dubnu 2012, v jednom neznámém francouzském městečku pod pyrenejským pohořím cestou z motodovolené ve Španělsku.
Už tehdy jsem věděl, že jednou bude moje! Jsem rád, že je to tak brzy a že jsem první kdo ji tady má.

Říká se, že lásku potkáte jednou za život.. já ji potkal dvakrát, poprvé při koupi BMW 1150 GS, se kterou jsem se bohužel musel rozloučit a podruhé nyní s T-REXem.
Je to moje srdcová záležitost, takže rozhodně nečekejte objektivní hodnocení . Asi jediný motocykl na trhu ze kterého jsem naprosto unešený, prostě něco co se jen tak nevidí.

Daní za nezvyklý vzhled motorky jsou nevyvažitelné kola, respektive balónové originální gumy. V praxi to znamená šišaté kola a pocit, že člověk jede na divoké poskakující koze.
Pro lepší jízdní vlastnosti jsem zkusil originál pneu vyměnit za silniční Bridgestone, motorka se chovala mnohem lépe, stabilita v zatáčkách je nesrovnatelná, potvrdilo se že koleno jde opřít o silnici opravdu na všem.
Nicméně.. motorka velmi utrpěla na svém exkluzivním vzhledu, což mi nedá spát - takže opět přezouvám, tentokrát na značku SAVA ( přední gumy ze čtyřkolky - pneu se výborně osvědčilo

Po letech v sedle velkoobjemových motocyklů jsem dospěl k tomu, že ideální cestovní rychlost, při níž motorkář vnímá okolní krajinu všemi smysly, je 70 km/h. A k tomu 125ccm úplně stačí... Bonusem je plná nádrž za 150 Kč.
Když dnes projíždím místa která jsem v minulosti proletěl s kolenem zabořeným do asfaltu, nestačím se divit kolik krásy je kolem.

Nadšení mě neopouští, kochačky po okreskách, nezpevněné silnice, louky, otevřená helma.. prostě pohoda a klid. Spěchu je dost v práci.

Výlety a dovolené na téhle mašince můžete v budoucnu sledovat na www.liborvacek.webnode.cz .

Technické úpravy: vyříznutý katalyzátor, vzduchový filtr "KN", výměna ložisek za evropskou kvalitu.

Motocykl s velkým sebezapřením prodán.. je čas uskutečnit cestu snů, cestu na konec Evropy, a na tu potřebuji trošku jiný stroj. Časem si ale tenhle, nebo podobný peklostroj určitě zase pořídím.

Věřím, že tento kousek udělá novému majiteli tolik radosti jako udělal mi. Je to ten nejzábavnější motocykl na kterém jsem kdy jel!

vaco
vaco napsal 17.02.16 v 15:40

Díky

mari
mari napsal 10.02.16 v 20:47

bomba stroj, bomba fotky, bomba střelec

Alorovec
Alorovec napsal 31.05.14 v 20:59 10b.

Tohle je nadhera! Porad jsem pokukoval po silnych motorkach, az jsem nakonec zjistil, ze nejvic me bavilo jezdeni na CZ 175. Proto se chystam v nejblizsi dobe poridit DAXe!

vaco
vaco napsal 22.09.13 v 18:41

Děkuji

moranka
moranka napsal 22.09.13 v 17:13 10b.

opravdu neotřelý stroj , musím se přiznat, že pokukuju po něčem podobném - ne přesně po tomhle, ale myslím že je to velmi podobná záležitost , pak bude v garáži David a Goliáš (Bedřich)