Honda CBR 900RR Fireblade (1999)

Vlastník dawe1
Vloženo 11.5.2012
Aktualizováno 13.6.2018

Je to kus poctivý motorky! Doporučuji i začínajícím jezdcům kteří už sedlali nějakou slabší strojovnu.

První dojmy - Výkon tomu opravdu nechybí, ale není nijak zrádný. Nějaké chyby odpustí zásluhou klidného 4 válcového motoru.

Na tuhle motorku je tady už bambilion recenzí, takže moc nového nepovím.
Ze začátku sem měl respekt z motorky. Přesedlal sem na 900stovku po 125. Takže velká změna. Po chvilce jsme si začali rozumnět, a větší váhu motorky (oproti 125) absolutně nepociťuji. Do zatáček jde krásně klopit. I v provozu se mi s ní dobře manipuluje když kličkuju mezi autama. Popojíždění na jedničku nedělá motoru problém, nemusí se nijak vytáčet, moto necuká a nic. Ani ve dvou. V celku dobře se na ní dají zvládat delší cesty. Ale se spolujezdcem je to za trest. Nicméně, nějak mě to nestresuje, nejraději jezdím sólo. Na cesty ve dvou jsou určený jiný motorky. Moje výška 190 a občas při delší jízdě trpí jen záda. Moto jde i na dvojku na zadní, ze začátku mi to dělalo problém než sem dostal cit do ruky.

Teď něco k brzdám. Jsou v základu. Přední brzda je milá, lehce dávkovatelná a tím pádem si člověk udrží dobrou kontrolu nad předním kolem.
Zadní brzda. No co si budem povídat, ten kdo zná ví co od ní může očekávat. Ten kdo nezná tak pozná že ji stejně nebude moc používat protože brzdnej efekt je minimální.

Dávám motorex top speed. Spotřeba oleje je nějakých 0,2L na cca 6 000km.

Nedávno jsem pořídil pneu Conti Sport Attack verze 1. Na mokru moc nedrží :-/

No a další kapitola jsou světla. Vzhledem k tomu že předek má 2x H4 tak v noci mi to svítí líp než auto. Fakt paráda. Úplně zrozeno na noční vyjížďky

Moto je v dnešní době zastaralá, bez jakýkoliv asistentů. Neplánuji žadné úpravy, nejsem zastánce tuningu, rád nechávám pokud možno co nejvíce v originálu. Po koupi jsem do ní musel nějaký ty koruny ještě nacpat, ale rád mám věci když jsou na 100%. Tím pádem ač je moto starší, tak díky svému stavu je to na dnešní dobu stále perfektní svezení. Určitě se to nedá srovnávat s dnešníma supersportama, které jsou dle mého názoru už zase o pár kroků jinde. Zatím jsem moc spokojen.

Bladebiker
Bladebiker napsal 02.05.14 v 00:29 10b.

Pěkná klasika

Gregorycz