Yamaha YZF 600R Thundercat (1997)

Vlastník scow
Vloženo 11.4.2012
Aktualizováno 7.6.2016

Krásná, rychlá, pohodlná...je to motorka, co má svoji osobnost. V nízkých otáčkách si jen brumlá a užívá si kochání krajinou. Ale když je třeba předjet, dokáže zdivočet a z domácího Mourka se stává divoká puma .

První dojmy - Díky cca 6 letům na TDRku netrvalo sbližování tak dlouho. Pochopitelně je těžší a výkonnější, ale sedla mi hned, jak jsem si ji vezl porvé domů. Velké pozitivum je pohodlné sedlo, takže ani po dlouhé vyjížďce nemám větší problémy.

Moto mám týden, zatím jsem najel cca 300 km od kupce domů a na úřad. Další výlet se z důvodu napadlého sněhu zatím nekonal. Na motorku jsem si rychle zvyknul, přechod z TDRka byl naprosto v pohodě. Pochopitelně co se týče ovládání, nikoli výkonu. Člověk musí kočírovat nutkání tahat za ten plyn, jinak bych byl brzo bez papírů (v nejlepším případě).

O víkendu jsem se pustil do výměny blinkrů (pravý za levý), neboť původní majitel je měl vepředu obráceně. Kdybych tušil, co dá práce rozebrat kapoty, tak se na to vy...víte co No ale po cca 50ti šroubcích jsem se na blinkry dostal a vyměnil je.

Další objevená závada byla u přepínání dálkových světel. Oprava spočívala v rozebrání patice u předního bixenonu. Jak jsem se dočetl, přepínání dálková/potkávací se provádí posunem výbojky vpřed a vzad v parabole pomocí elektromagnetu. Při spínání dálkových se skutečně na 2 slabších vodičích vedoucích do patice objevovalo 12V, ovšem výbojka se nehýbala. Po rozebrání jsem zjistil, že magnet výbojku sice přitáhne, ale pérko, které ji na potkávačky vrací zpět je moc slabé a trvale tak svítím dálkovýma. Stačilo pružinku napružit a už zase vše funguje jak má.

11.5.2012 - Cesta z Prahy do Rokytnice mírně znepříjemněná odchodem baterky do věčných lovišť. V Jilemnici při odjezdu od Moto RS chytnula na poprvý, start za 5 minut od bankomatu už nedopadl. Následovalo roztlačení, do kterýho se mi moc nechtělo, ale naskočila hned a moc jsem ji snad nepotrápil. Doma po proměření a testu s jinou baterkou byla příčina nesnází objevena a ještě ten den objednán nový akumulátor. Na přední brýle jsem přilepil digitální hodiny s teploměrem. Výrobek z dovozu až z daleké Číny, uvidíme, jak přežije provoz na Japonské mašině. Každopádně čitelnost displeje na slunci byla příjemným překvapením. Přilepeno oboustrannou lepicí páskou, drží to jak víra boží. Původně jsem měl v plánu neodymové magnety, abych mohl hodiny za děště sundat...a ejhle, brejle nejsou magnetický

Dawe323
Dawe323 napsal 13.08.15 v 20:57 10b.

Peknou ji mas a bylo vidět, ze si rozumite :)

Power-Evil
Power-Evil napsal 24.09.14 v 11:47 10b.

Moc hezká kočka! Decentní úpravy a krásně opečovávaná. Vypadá jak nová

Jirka.46
Jirka.46 napsal 29.04.13 v 17:19 10b.

Moc pěkná Hromkočka,přeji hodně příjemných kilometrů

scow
scow napsal 16.04.12 v 10:07

Děkuji za kladné komentáře a taktéž doufám, že mi bude kočka dělat jen radost.

Cat600
Cat600 napsal 16.04.12 v 09:13

Vítej mezi Hromkocoury!! Koupil si pěknej kousek. Ať slouží a dělá jen radost!