Jawa 50/20 Pionýr (1970)

Vlastník FreeRider.A1
Vloženo 28.3.2012
Aktualizováno 16.5.2013

Příprava na technickou a zároven obnovení krásy po krutě uježděné zimě

Vloženo: 22.04.2013, Uskutečněno: 22.04.2013, Stav tachometru: 8069 km, Zhlédnuto: 3x

Tak a je to tu.
Datum pro žádost o zpětné navrácení řidičáku je zarohem (cca 1 měsíc) a poté mají ještě 60dní na vyřízení.
Takže jsem se rozhodl že už by byl správnej čas rozpohybovat opravy, úpravy a údržbu.
V zimě dostal pořádně zabrat, nebylo dne kdy by mě nedovezl , pouze jednou bylo tak krutě že jsem nevyjel nadjezd pro cyklisty tak sem to musel uklidit a pospíchat na vlak

Rozhodl jsem se, že než jenom ošetřovat korozí zasažené místa, vemu to z jedný vody na čisto a pořádně.
Začlo to rozebíráním motocyklu , které (až sem čuměl) skoro celé udělala má žena až na pár rad :) .
Přišlo broušení rámu, kříže, výměna a broušení hl. stojanu, broušení držáku plachetky, broušení krytu řetězu a vnitřní části předního blatníku.
Poté přišel první násos základové barvy (pro zajímavost je to antikorozka se speciálním odstínem ,,bažiná"... přiznám se že je to pro to : co dům dal )

Jelikož již dlouho si slibuji , že NODík si zaslouží kvalitnější a hezčí kabátek (bílá na masce a velkém plechu je ještě origo), tak rovnou provádím před přípravy, momentálně ale ještě na lakování vnějších povrchů není klimat, takže dělám jenom podklady a až budou šušně a pořádný počasí , příjde i vrch.
Bude měněna i maska , protože originální bohužel dostala už u předpředchozích majitelů načumák.

Momentálně mě čeká nakoupit díly:
Řetězovou sadu

Omytí dílů
ošetření dílů
rozleštění chromů
výměna náplní zadních tlumičů
výměna futer předních vidlic a frézování futer
výměna manžet a dání originálních plechových pásků

atd atd, je toho poměrně dosti :)
Ale myslím že do července to stíhám jako prd. Na technickou z toho chci mít plně funkční stroj a po technické snad bude na kabátek :)

Dne 16.5. - aktualizace fotek a postupu :)

• Dokončení příprav na Technickou

Tak, sice s trochu delší prodlevou od události ale i tak. Přípravy mi krásně vyšly, dosložení a záběh proběhly 2dny před vrácením ŘP ;-)

Typ: Údržba
    Vloženo: 04.07.2013
    Uskutečněno: 04.07.2013
  • Již 8000km v mém vlastnictví :)

Už to nějakej ten pátek bude, co jsem si od Napyho pořídil NODa... kdyby jen nějakej ten pátek , ale dokonce to příští měsíc již bude rok. No tachometr podle toho taky vypadá. Konečně dnes jsem přetočil hranici 8000km

Typ: Údržba
    Vloženo: 16.02.2013
    Uskutečněno: 16.02.2013
  • Průběh NODa v mém vlastnictví

V prvé řadě : Přezdívka této dvacítky vznikla následně. Ještě v době , kdy NOD patřil bývalému majitely (který je můj ,,parťák"), tak jsem měl již červeného pionýra Jawa 50/21 který dostal jméno ,,Trojský Kůň" (to je za

Typ: Koupě
    Vloženo: 30.01.2013