Honda VTX 1800 (2005)

Vlastník SirThomas
Vloženo 24.3.2012
Aktualizováno 19.4.2016

Tornado Lou alias Arizonská Pěnice. Nádherná linie, krásný zvuk, brutální zátah.
Raketový start i pohodová krajinkářská vyjížďka.

První dojmy - Mašina má úžasný zátah, motor je poměrně pružný a odpouští i nějakou tu chybičku. Mě opravdu padla do ruky i když jsem z ní měl velký respekt. Vzhledem k váze doporučuji silnějším jezdcům, manipulace na místě je pro silné nohy :-)

Motorku bych doporučil pro - Chtěl jsem začít na slabších osmistovkách a jsem rád, že jsem poznal rovnou špičku. Tím, že je těžší a trošku náročnější na manipulaci na místě, doporučil bych jí někomu, kdo už to má trošku v ruce.

Doplňky na motorce - Nechal jsem si ušít kožené brašny, aby padly přímo na stroj a to včetně držáků. Kufry jsou na zámeček (umístěn uvnitř brašny) a lze je tedy po příjezdu sundat a odnést s sebou. Koupil jsem opěrku pro spolujezdce se zadním nosičem. Jsem s ní maximálně spokojen (2mm chromovaná ocel). Dále jsem pořídil sání Kuryakyn PRO-R Hypercharger s K&N filtrem což mimo krásného efektu otevírání sání při přidání plynu rovněž přidalo pár koníků na výkonu.

Vždy jsem snil o velkém cruiseru, začínal jsem (vzhledem k financím) s myšlenkami na Suzuki Marauder VZR800, po několika letech a snížení cen ojetin, jsem uvažoval o Suzuki Intruder 800 a nakonec o Suzuki Intruder M109R (přece nebudu troškař).
Avšak cena ojetého 1800 Intrudera atakující 200 tis mě poněkud zchladila... a v tom přišla nabídka, která se neodmítá a během několika hodin bylo rozhodnuto a já jsem valil pro mého miláááššška, dovezeného ze země neomezených možností (a nemyslím tím Rusko).
Mašina je poměrně těžká, takže ovladatelnost na místě je náročnější, stejně tak při otáčení na místě padá do náklonu, ale to tak je u všech těžkých cruiserů. Při jízdě je velmi pohodlná, žádné vibrace do sedadla nejdou a široké sedadlo umožňuje i pohodové cestování na dlouhé vzdálenosti.
S opěrkou si libuje i batůžek. Na výfuky jsem musel dát krytku, protože bytůžek měl věčně připálené špičky od výfuků, ale hlavně to z těch výfuků nešlo dolu
Pořídil jsem PRO-R Hypercharger od Kuryakynu, který vypadá luxusně, efekt otevírání klapky je pecka a přidalo mi to na výkonu.
Trochu mi chybí ukazatel zařazené rychlosti, který si chci pořídit, protože když se rozjedu pořád přemýšlím a pak i testuju nohou, jestli už tam ta pětka je ...
Motor je neuvěřitelně pružný, při raketovém startu řadím ve 100km/h trojku což je asi za 3,5 s, na druhou stranu si v 70 km/h bublám na pětku.

cmelak27
cmelak27 napsal 24.03.13 v 11:13 10b.

nádherná mašina

stanley