Suzuki DL 650 V-Strom (2003)

Vlastník Ander1986
Vloženo 19.2.2012
Aktualizováno 18.1.2016

Moje první mašina! Dlouho jsem rozvažoval co jsi vybrat. Nakonec jsem skončil u Stroma.

Motorka koupena od Chose68 - Rozhodování ukončila dobrá nabídka. Koupě proběhla bez problémů.

Honda XL 700V Transalp: důvod neuveden
BMW F 650 GS: důvod neuveden
Honda XRV 750 Africa Twin: důvod neuveden

První dojmy - Padla do ruky jako ušitá. Veškeré ovládací prvky byly na tom místě, kde jsem intuitivně sahal. Oceňuji rozsah jízdních stylů co motorka dokáže pohltit. Jezdil jsem výletně s manželkou na spotřebu a s ohledem na vnímání okolní krajiny, jezdil jsem po polních cestách a šotolinách jak slušně, tak divočeji. A vyzkoušel jsem i sportovní charakter na asfaltu ve vysokých otáčkách. Univerzálnost tohoto stroje mohu jen potvrdit. A taky potvrzuji to, že umí odpouštět chyby. Několikrát jsem měl namále.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi co hledají pohodlný stroj na cestování s dobrou všestranností a spotřebou.

Doplňky na motorce - Už od koupě: Padací rám, blastry, zásuvka 12V, vyhřívané hefty, topkejs. Doplnil jsem: Givi opěrku na topkejs, centrální stojan, tankvak. Časem by se hodil ukazatel zař. rych. st. a schránka s imitací 2. výfuku. Motorku jsem ještě osadil navigací Garmin etrex Vista HCX, kterou jsem používal na kole. Ideální to není, ale je to lepší jak drátem do oka.

Jelikož mám za sebou asi jenom půl sezóny a celkově jsem motorkář začátečník, tak nemohu moc objektivně hodnotit. Moje zkušenosti jsou zatím jen kladné. Vybíral jsem stroj, který bude maximálně všestranný a zároveň pohodlný pro cestování pro dva, jak na dlouhé trasy, tak na jednodenní vyjížďky. Zatím vše splňuje na výbornou a nelituji volby.

Po dvou sezónách updatuji zkušenosti: Kategorie cestovních endur mě stále neomrzela a rovněž mašinka samotná. Samozřejmě, že v garáži bych ocenil ještě další bajky navíc. Například nějaká 125ccm na off do pole, cruiser na poklidné brumlání za teplých letních měsíců ... ale je třeba zůstat při zemi. Už když jsem mašinu kupoval, tak jsem vybíral tím způsobem ať s ní vydržím co nejdéle. Zatím mě nezklamala a volby nelituji. Čistě teoreticky, kdybych měl měnit, tak se dnes dívám na motorky: V-strom nový model (nečekaně :D), Yamaha XT660R a takové vzdálené sny Triumph Tiger 800 a 800XC, BMW 800GS... Třeba někdy, až nebudu vědět co s penězi.
Jízda v terénu se minula očekávání. Velká váha, nezkušenosti, velikost, krátké nožičky a samotné zaměření motorky udělaly své a několikrát jsem se sbíral ze země. Ještě dnes si stále rozmýšlím co projedu a co ne. Offroad s tímto mastodontem ve mě neustále vzbuzuje respekt. Bezpečné maximum pro mě pořád zůstává polní cesta pokud možno s tvrdým podkladem.
Takže další sezónu nové gumy Michelin AnakeeII, nějaké drobné opravy a ladění a hurá vpřed. Okolo komína jsem nachytal nějaké zkušenosti, vím jaké typy cest a jejich povrchy mě baví, tak nezbývá než doufat, že se podaří odcestovat někam dále za hranice na motodovolenou.

istonbike
istonbike napsal 18.03.13 v 18:33

Dobře jsi to připsal se vším beze zbytku souhlasím i s těmi nástupci ...kdyby byly peníze

Freeangel
Freeangel napsal 11.02.13 v 18:09 10b.

krasaveček. přeju hodně šťastných kilometrů.

Ondra95
Ondra95 napsal 06.02.13 v 22:19 10b.

Stromky jsou moc hezké motorky...

Meneldor
Meneldor napsal 03.01.13 v 16:52 10b.

pěkná a super pohodlná teď ještě sehnat kufry, a domluvit tu společnou moto-dovolenou 10b.

kabl
kabl napsal 16.03.12 v 12:27