Yamaha DT 125 R (1999)

Vlastník Fíkus21
Vloženo 8.2.2012
Aktualizováno 5.3.2012

Snad nejlepší endurko ve své třídě. Svojí Yamahu mám necelé dva roky a jsem maximálně spokojenej, všude kde sem byl i v těžkých podmínkám mě nenechala!
I mí přátele jen doporučují Détečko do konce ji má i můj tata a strejda.

Mojí Yamahu jsem zakoupil za 20 000 Kč ale byla už v horším stavu, tak jsem jezdil jen 14 dní před zimou a začal sem ji rozebírat do šroubku. Nechal jsem dát na Komaxit rám,kyvku a další prkotiny.Mezitím jsem čistil motor od oleje aby alespon nějak vypadal k světu.Potom mi přišli díly a začal jsem vše dávat dohromady motor a další díly.Taková větší slabina byly čepy a jehlová ložiska v kyvce nebyly tam ani mazničky tak se to nemohlo namazat, takže jsem to měl totálně vyrezlé,sháněl jsem díly přímo od Yamahy at´ to má cenu, udělal jsem tam i mazničky pořádně promazal a dával nazpátek no a všiml jsem si že v centrálním tlumiči dole je ´čočkové ložisko´ a to bylo na hadry nezbylo nic jiného než koupit nové jenom to ložisko stálo 850 Kč bez poštovného ale dobrý. Pěkně sem si sní vyhrával vejfuk sem natřel dal si tam ladák od LeoVince pěknej zvuk no a juknul jsem na válec jestli nebude chtít vybrus ale vypadal jako by byl tak se mi ulevilo.No a když jsem vše dal dohromady tak jsem najel 3000 Km bum a zadřel oprava 4000Kč a tam my řekli že byl dělanej výbrus ale nechali tam jinej píst a kroužky.Zajel sem to a nechal otevřít tak na 17 kW 120km/h bez problému.Vybavení motorky blástry,spínací skřínka,pneu a další.. .
A potom sem si dokoupil přední blatník,zadní pod blatník a kufr za první sezonu semnalítal 11 500Km.Jinak Détečko doporučuji všech kteří začínají jezdit!!!
]