Honda CR 125 (1985)

Vlastník Kuba140
Vloženo 2.11.2011
Aktualizováno 6.11.2011

Mojí druhou hondu jsem koupil za účelem opravy té první.

účel (jak už jsem zmiňoval) byl složit tu první. Určitě je vám divné proč to rozebírat?? Ale pravda je taková, že byla nepojízdná. Měla rozšrotovaný píst a nebyla ani známka o pístním kroužku (asi vyletěl výfukem). Prodávající se ale v inzerátu o rok sekl a měl tam napsaný rok 1986. tak proč to nekoupit. Přijeli jsme tam a na první pohled stav opravdu odpovídal stáří, ale až po chvíli mi bratranec říká že je to jiný rok a jediný který připadal v úvahu byl 1985 a taky to tak bylo. No nic když už jsme tam byli tak jsem to vzal a cestou jsem se modlil ať v jednom roku nejsou nějaké zásadní rozdíly. Rozdíly byli opravdu malé a to třeba, že byla jinak uchycena zapalovací cívka a nemělo to uchycení hlavy válce ke kostře. Motor vypadal totožně. Aspoň do té doby než jsem sundal hlavu válce. Válec a hlava jsou úplně jiné a v převodovce jiné hřídele. Válec s roku 1986 na to ale pasoval bo kartry jsou stejné. Tak jsem vyměnil píst, nasadil válec a hlavu (samozřejmě i s těsněním). Byl zhotoven tzv. prototyp (na kostře 1985) . Finální fáze byla až ta na kostře roku 1986. Ale na jedno jsem zapomněl a to celkem na důležitou věc. Složil jsem to (na tu kostru 1985) a jel vyzkoušet na trať ale zapomněl jsem nastavit brzdy. Celkem zásadní věc nemyslíte ?