ČZ 175/487 (1987)

Vlastník icespoon12
Vloženo 23.10.2011
Aktualizováno 26.4.2013

Klasická strakonická stopětasedma typ 487 - motor (477 rám) s drobnými úpravami.

První dojmy - Nejdřív jsem si myslel, že to bude strašnej krám. Postupem času mě však zetka mile překvapila. Jsou na ní ideální výlety jen tak po okolí. Lidi na mě koukají co to jede za exota, nebo pokyvují, že to je parádní stroj. Tak jako tak, málokoho nechává stopětasedma chladným.

Jede, řadí, řve a kouří. Vpředu jednadvacítka kolo, jiná sedačka, blatníky, drapáky. Přídil jsem si ji na závody motocyklů československé výroby, které se u nás jezdí. Ideální stroj pro výlety do lesa, na pole, vypuštenej rybník je taky vynikající. Nemá koně na to, aby někoho vyděsila, ale když se najde pěkná lesní cesta, nebo nějaká enduro vložka, tak dokaže vykouzlit nejeden usměv na tváři. Tlumiče samozřejmě nejsou na žadný skoky, brzdy taky mají svá nejlepší léta za sebou. Nicméně na takové to domácí žvýkání je to ideální strojek.

24.3.2012 Rozebral jsem čízu a hodlám z toho udělat o něco menší pelech, než to momentálně je. V plánu je nový lak rámu, jiný přední blatník a pár dalších maličkostí. Časem dodám snad i nějaký fotky.

9.7.2012 Tak Zetka je po rádoby renovaci. Nově nalakovanej rám, nějaký nový díly, přední blatník.

15.7.2012 Najeto se zetkou 1000 km během pěti dní. Třeboň - Brno - Jeseníky - Orlické hory - Krkonoše - Máchovo jezero a zpět. V půlce cesty začalo zlobit dobíjení, zřejmě spálenej rotor. Ale nakonec jsme to v pořádku dojeli.

Milan1963
Milan1963 napsal 24.10.11 v 10:56

Docela povedená domácí přestavba.Na závody veteránů bych ji ale dal do originálu. Mám péráka a vím, že na srazu veteránů bys moc neuspěl... At¨Ti dělá radost.