Simson S 51 Enduro (1990)

Vlastník Sitic46
Vloženo 2.10.2011
Aktualizováno 1.12.2013

Krasavec z bývalého východního bloku

První dojmy - Nejlepší motorka pro začátek :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny kterým nevadí že pojedou "jenom" 60 za hodinu. A rozhodně NE polemrdalům a stunťákům!

Doplňky na motorce - Brýle na budíky, zamykací víčko nádrže, karburátor Bing + 60/4 válec, sportovní klika

Tak o Simíkovi. Začalo to v roce 2011, když jsem se koukal po motorkách na příští rok. Stopětadvacítku jsem nechtěl, protože na ní nebyly prašule, tak jsem koupil tohoto krasavce. Bylo na něm najeto malinko přes 4 tisíce kilometrů a jedinou vadu co měl bylo natrhnuté sedlo (motorově byl v pořádku). Nyní jsem čtvrtý majitel. První byl ročník 34, druhý 28 a třetí jeden chlapík který na něm najel asi 200 kilometrů kolem baráku s dětmi. Už jak jsme přijeli k předešlému majitelovi, Simson se mi zalíbil a věděl jsem že bude můj. Když jsem si ho přivezl domů, hned jsem se na něm projel v ulici. Bylo to úplně něco jiného než bráchův fichtl na kterém jsem měl problém se rozjet Večer jsem sedl k internetu a objednal nějaké díly co byli potřeba (zamykací víčko nádrže, potah sedla, gumové kryty budíků, otevřený karburátor BVF 16N1 - 11). Také jsem koupil barvu a nastříkal boční dekly protože byly okopané od startování. Později jsem koupil ještě nové gumy, protože původní byli z roku 1990. Občas jsem ho projel po ulici a někdy jsme jeli s bráchou tam kam jsme se potřebovali dopravit. Jednou jsme jeli do České Skalice na tuning sraz a cestou se nám rozletěl náhon na tachometr. To byla jediná závada která byla (to radši zaklepu). Přes zimu proběhla výměna válce na 60/2 a karburátor Bing. Simson se také účastnil IFA srazu na Velkém Vřešťově a v Potštejně, kde získal ocenění nejhezčího motocyklu na srazu A na další rok je na motorce 60/4 a sportovní klika (samozřejmě na ložiskách SKF). Nezapomenu na žádný den s ním. Simík mi prostě přirostl k srdci

ElFidel
ElFidel napsal 21.10.15 v 17:29 10b.

Opakuji, nejhezčí Simson v republice

Sitic46
Sitic46 napsal 10.02.14 v 18:24

Díky Fído

Fidel1994
Fidel1994 napsal 10.02.14 v 16:04

Nejhezčí Simson v republice!!! žádné prapodivné úpravy, jen uživatelské, tak to má být

Sitic46
Sitic46 napsal 01.08.13 v 21:13

Díky

Memphis-Divočák
Memphis-Divočák napsal 01.08.13 v 16:56 10b.

Pekná motorka a pekný fotky!