Honda CX 500 (1982)

Vlastník Seláč
Vloženo 8.9.2011
Aktualizováno 9.9.2011

Motorek jsem měl hodně, ale až nyní jsem našel tu podle mého gusta. Nádherná klasika s charizma jako bejk. Poctivej ingot s darem nesmrtelnosti.

Zatím jsem toho na ní moc nenajezdil, ale z těch pár kilometrů jsem nadšen. Jasně, je spousta mašin co jsou lehčí, rychlejší, obratnější, ale to co Vám dá tahle babička, to Vám nedají - ten pocit "krále světa" co měl
Di Caprio na přídi Titanicu.
Vytýkat podvozku motorky s tímhle rokem výroby nějaké jízdní nedostatky je blbost. Takhle to tenkrát prostě bylo. Snad jen, že je opravdu háklivá na podélné nerovnosti. Není to nějak záludné, ale nepřipraveného to může trochu překvapit. Naopak příčné
nerovnost řeší s nadhledem limuzíny Rolls-Royce.
Motoru není co vytknout. Často popisovanými špatnými studenými starty ta moje netrpí. Mechanický hluk je minimální, krouťák je na půlitr excelentní, výkon dostatečný
a využitelný, převodovka trochu zemědělská, ale to jen v porovnání s moderními stroji. Hodila by se tam šestka.
Celkově se jedná o motocykl s krásným nadčasovým designem, kde je vše bohatě dimenzováno a matrošem se nešetřilo.

Zase si po dlouhé době užívám pozitivní pozornost okolí, kterou tenhle macek vzbuzuje. Neděsím lidi řevem laďáku, ale oblažuju je příjemným duněním starých dobrých časů.

ZRX
ZRX napsal 26.08.13 v 03:03 10b.

je super

Petr1969
Petr1969 napsal 03.04.13 v 20:19 10b.

moc hezký 10b já se na té mojí ještě nesvezl, ale moc se těším až ji provětrám zatím počasí moc nepřeje

LiborL.
LiborL. napsal 10.01.12 v 09:11

Tyhle motorky mají své neopakovatelné charizma . Jsem také postižený tímto směrem , tak ať dělá jen samou radost. Jasných 10b.

LiborK
LiborK napsal 08.12.11 v 15:34

Dávám deset b. Je to srdeční záležitost. Máš to v pěkném stavu a víš co je to poctivá motka, to se mi líbí. Přeju Ti hodně hezky užitých kilometrů a ty studené starty v pořádku.

milosh66
milosh66 napsal 25.09.11 v 10:09

Paráda...srdeční záležitost...dávám jasně že za deset bodíků