Aprilia RS 125 (1992)

Vlastník deny.allow
Vloženo 4.9.2011
Aktualizováno 13.4.2012

Aprilia rs 125 extrema, zatím nejlepší co jsem měl =)

aprilia zahájila výrobu silničního modelu v roce 1992, ovšem kořeny tohoto modelu zasahují již do roku 1989, kdy přišli návrháři se super nápadem a to s okruhovou motorkou, která ve správných rukou vyhraje vše. Ano je to motorka přejatá z okruhu. její vysoký výkon který činí u většiny něco kolem 23kw je po prvním svezení nezapomenutelný a nutno říci že z té motorky zřejmě nebudete chtít slízt. Co se týká rámu motocyklu tak je z lehké slitiny, do modelu 1995 je stříkaný střibrnou barvou a o uchycení motoru se stará pomocná klec. a celá zadní podsedlová část bývá až na přepážku do r 2006 nezměněna. Motor je 2-taktní rotax typu 123(mechanický otáčkoměr) a rotax 122(el otáčkoměr). Oba dva se vyznačují vysokým výklonem, pokud jej nemáte, některé byly prasácky škrceny a to tím způsobem, že se do výfuku navařila podložka, nebo do expanzní komory ve výfuku trubka, která bránila rozpínání spalin, popřípadě se do karbeců vkládaly takové mrchy, které zablokovali chození pístku s jehlou.Toto vše si je schopen doma každý z vás oddělat, a kdo ne, tak si koupil špatnou motorku, protože o takový stroj se musíte starat. ale zpět k motoru, který plní karburátor do roku 1995 karburáto dell orto o průměru 34mm a poté 28mm.směs z tohoto karburátoru proudí přes klapky, které se podtlakem otevřoua palivo vproudí do válce, kde se spálí a motor ze sebe vydá výkon. Mě osobně aprilka točí kolem 15 000ot/min a jede olem 210kmh(s použitím nitromethanu), bez nitromethanu s aditivy do benzinu a GP olejem jede 180kmh(převod koleček je 17/35).Co se týče těch obyčejnějším, tak ty většinou jedou do těch 160kmh, pokud z ní budete chtít vydolovat více, k zapalování vdou drátky, mám takový pocit, že 5 a když jeden odpojíte, odpojíte tím omezovač otáček. pokud k tomu nemáte uzpůsobený motor, nedoporučuji to! Kola jsou z lehké slitiny a obutí vepředu je 110/70 17" vepředu a vzadu je optimální 150/60 17", já používám vepředu Dunlop Sportmax a vzadu Michelin Pilot Activ, která má uprostřed směs tvrdší a v zatáčkách krásně drží, díky měké směsi na bocích. O odpružení se stará vepředu teleskopická vidlie s olejovou náplní upside-down. Při výměně gufer se nezalekněte že v jednom tlumiči není pružina, je to tak schválně, v jednom se prostě pouze přeplavuje olej a v druhém maká pružina s olejem(nedoporučuji lít hydraulický), vzadu se stará o odpružení centrální tlumič, do roku 1995 nastavielný páčkou na soft-hard, později je stavitelný maticemi, je připevněn přes přepákování k vidlici a vrškem k rámu. Celková kapotáž je velice povedená a to i u pozdějších ročníků, je velice dobře řešena co se týče aerodynamiky a i u pádu se většinou ani jeden plast nezničí(při rozumném pádu). O brždění celého motocyklu se starají vepředu 4 pístkové třmeny a to buď aprilia nebo brembo, obě dvě jsou velice ostré a dokáží zabrzdit na krátké vzdálenosti i se 2 členy, zahryzávají se do kotouče o průměru 320mm, vzadu je to ovšem jinak, vzadu nám brzdí dvou pístkový třmen, který se doslova zahryzne do 220mm kotouče, ovšem pokud nejste dost těžcí, kolo jde většinou do smyku, tudíž doporučuji v zatáčkách nejlépe nebrzdit a když už tak oběma brzdami a s citem.
Pokud byste měli jekékoliv dotazy týkající se jakékoliv aprilie, napište, budu rád když vám budu moct pomoci.
Nyní je motorka opět přestavěna na benzinový pohon a disponuje 32kw, v tp je 23kw.

Thieff_102
Thieff_102 napsal 29.04.13 v 23:06 10b.

Kdo ti dal 1, jen závidí

deny.allow
deny.allow napsal 21.02.12 v 21:28

hej zkus to, mě povolila hlava :) utrhly se závity na šroubech, ale vykon brutalni, ted uz jezdim jen na benal pac jsem okusil, ze chladici kapalina opravdu jako palivo nefunguje :D

RockShock
RockShock napsal 20.02.12 v 17:04

Jo a ten nitrometan me dostal. Ale nalep prouzky na kola. S tema to jede jeste vo kilo víc

RockShock
RockShock napsal 20.02.12 v 16:43

No nevypada marně Ale umejt bys tu kyvku mohl

stojaspalka
stojaspalka napsal 23.10.11 v 14:19

..proč ju chceš měnit?.. tu barvu..takhle to RS je v pohodě