renocar_unor

Aprilia RS 125 (2007)

Vlastník VonBee
Vloženo 28.10.2019
Aktualizováno 28.10.2019

Parádní stroj , s velkým výkonem kor , když je otevřená. Neřekl bych , že je to takový extrém v otevřeném stavu , ale má to co říct :D. Jinak pohledově super i zvuk není nejhorší se stokovým výfukem. Za mne dobrý , jen pozor pokud se bude někdo chtít své

Honda CBR 125R: Sice se mi nelíbilo , jak všichni psali , že je malá , ale můj výběr ovlivnil výkon stroje. \" Chtěl jsem silnější mašinu xD \"
Yamaha YZF-R125: Opět to samé jako u Hondy. Jenže musim dodat , že Yamaha zkrátka vypadá suprově , takže pokud neprahnete po extra výkonu tak vzhled neodradí. \" podle mne \"
Cagiva Mito 125: Méně dílů a servis. \" Ale to už jsem měl vyhlédnutou Aprilii xD \"
Yamaha YBR 125: Co na to říct Super motorka od první jízdy v Autoškole. Ale zase chtěl jsem Sporta. \" Jinak nej motorka pro začátěčníky \"
KTM Duke 125: Drahý , drahý .. \" 60k a více jsem v rozpočtu už neměl xD \"
Aprilia RS4 125: Chtěl jsem 2 takt , 4 takt mi moc nestačil xD.
Honda XL 125V Varadero: Enduro možná příště , opět zase výkon.

První dojmy - Tak ani Fotky nenahradí první dojem , takže za můj názor je dost velká, i když už mi tak nepřipadá. Působí jako Dospělá motorka a to je pozitivum, na první pohled nerozeznáte, pokud nemáte zkušenosti. Jestli si sednete a nejste zvyklí si sednout na Sport bude vám připadat nízká a styl sezení naležato + nohy jsou potom více v zadní poloze. S porovnání Yamahou YBR 125. " Je to rozdíl "

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil pro Nastávající motorkáře nebo i pro ostřílen jezdce. Zkuste se projet a uvidíte.

Doplňky na motorce - Rukojeti MotoGP , padáky.

Důvody Koupě:
Motorky co mají Sportovní vzhled a výkon se mi líbí, takže to byly první důvody proč jsem si ji vybral, další důvody jsou proto , že se údajně hodí pro nováčky. Četl jsem i recenze na internetu , ale pokud si nevyzkoušíte první jízdu na stroji nikdy si dobrou představu oni neuděláte.

První zkušenosti po pár set Kilometrech:
Je to už ten Pátek co ji mam v garáži a něco málo najeto.
Posez pro řidiče není obzvlášt´ komfortní , tvrdší sezení může začít prudit , jenže kdo by to nečekal od Sportu. I , když není sedačka vysoká jak u Endur stále stačí i pro vyšší postavy " Nevim jak vy , ale pokud budete mít dlouhé nohy je to váš problém , zkuste si jednou sednout a uvidíte jak jste na tom ". Řídítka nejsou až zas tak daleko , v pohodě na ně dosáhnete. Jediné co může překvapit Začátečníky na Aprilii je zadní brzda " špatně se pro ni hmatá , musí se to natrénovat " za to řazení je velmi rychlé a jednoduché. Aprilie má místo pro spolujezdce , ale není to pro cestování " věřte mi, mam zkušenosti z obou stran ". A ani úložný prostor moc nepotěší , tahám tam pouze lahvičku s olejem a drát pro nadzvednutí kapoty. " víc se tam už nevejde ".
Jízda je super " skvělá ovladatelnost " , po dobré silnici nejsou problémy. Je dobře ovladatelná i s přidaným plynem ani neškube. Pokud dojde na brždění , brzdy jsou dost jedovaté aspoň nemusí za ně tolik brát. Spotřeba velká " 2 takt , že jo.. Har " skoro jak auto , ale pokud se nejezdí jak chujoš benzín vydrží na pár set kilometrů.
Poruchy zatím nebyly , jen podotknu k servisu " Jestli se odhodláte měnit převodový olej , nespoléhejte na měrku , u mé motorky tam neni vidět hladina , takže 600 mm a víc ne , jinak to kape a Olej si dolívám s benzínem kvůli nespolehlivému vstřikování.

S motorkou se dobře jezdí po silnici první třídy nebo na dobře udržované. Při nerovnostech dost pocítíte její nechut´ , ale tlumiče to tak nějak jistí i , když ne zcela.
Terén je v pohodě , ale pozor na klouzání. přeci jen je to silniční motorka.
Takže jak říkám silnice se nejvíce hodí pro Aprilii.

Cestování .. no nevim , leda batoh na zádech. Stále pátrám po místech kde bych dal kufry. Jinak bych neřekl , že by se nedalo cestovat , ale ty ruce a záda budou možná brečet. Kdo ví , záleží na zvyku.

Závěr:
Ještě si dovolim podotknout , že Aprilie má zrcátka , která nejsou úplně přehledná a stojánek nemá moc dobrý rozsah " parkujte na rovině.

To je tak všechno. Díky že jste měli chut´ číst celou moji recenzi.
Další sezónu plánuji psát deník mích cest.

Hodně štěstí a skvělých zážitků na cestách Adios Amigos. :D
// Napsáno 28.10. 2019 //

PanKlobasnik
PanKlobasnik napsal 02.11.19 v 11:06 10b.

At ti dela jen radost

Yukish
Yukish napsal 01.11.19 v 14:19

Pěkná mašinka, i pěkná recenze

firebladetom
firebladetom napsal 31.10.19 v 12:58 9b.

2T je super a když točíš, tak i jede.. hodně šťastných km! ?