Kymco Quannon 125 (2007)

Vlastník Haňula
Vloženo 16.8.2011
Aktualizováno 2.5.2018

Vloženo: 28.08.2017, Uskutečněno: 27.08.2017, Stav tachometru: 38429 km, Zhlédnuto: 34x

Poslední zápis před více než rokem?? Uff, jsem ostuda
S Kymčátkem jsem nedávno oslavila šesté výročí a musím říci, že bohužel nám ty kilometry přibývají čím dál pomaleji.. Prostě tak nějak není čas, takže si vyrazíme na výlet fakt už jen někdy a jinak jezdím kratičké trasy kolem komína.
Dnes bylo hezky a předpovědi strašily, že je to poslední teplý den, tak jsem se rozhodla někam vyrazit. Kamarád mi nedávno říkal o Jánských koupelích blízko Vítkova, takže cíl cesty byl jasný! Sice jsem se nejdříve málem upekla v tom vedru v kombinéze, po cestě domů pro změnu mrzla a zase si kvůli bloudění nadjela desítky kilometrů, ale tenhle výlet prostě stál za to!
Jánské koupele - kdysi luxusní lázně, které začaly vznikat v roce 1811 a fungovaly až do roku 1940. Během 2. světové války zde Němci vybudovali výcvikové středisko pro Hitlerjugend a později zajatecký tábor. Po válce se v budovách nacházela dětská ozdravovna a posléze rekreační středisko ROH. V roce 1994 začal vleklý soudní spor o vlastnictví mezi odbory a státem a od té doby jsou budovy prázdné a jen chátrají.
Při procházení celého areálu jsem nepociťovala nic moc zvláštního.. V první budově to bylo možná i tím, že ji zároveň se mnou procházela skupinka lidí. Když člověk slyšel hlasy a věděl, že tam není sám, cítil se v pohodě a jen se kochal tím okolo. V druhé budově už mi nebylo úplně nejlíp, všude šílené ticho, které narušovalo jen křupání skla pod mýma nohama. Moc tomu nepřidávaly ani ty stovky všudypřítomných hákových křížů, německých nápisů apod. Přesto jsem však vše fotila, natáčela, ale už jsem se tam nezdržela tak dlouho jako v té první a raději zase rychle vylezla ven. Třetí budovu jsem opravdu jen proletěla a do dalších už ani nešla.
Po těch dvou hodinách procházení jsem se oblékla, sedla na motorku a najednou na mě dolehl divný, šíleně divný pocit.. Je smutné, že budovy vydržely téměř 200 let, přežily dvě světové války a nakonec se jim stala osudná naše doba a soudní spory.. Je smutné, že ještě před 30ti lety to bývalo honosné sídlo a dnes už vzhledem ke katastrofálnímu stavu neposlouží ani jako doupě pro bezdomovce, protože člověk neví, jestli se dříve propadne podlahou nebo mu spadne na hlavu strop. Ten divný, smutný pocit se mě bude držet ještě asi dlouho..
Pokud máte rádi takové staré, zchátralé budovy plné historie, tak Jánské koupele určitě doporučuji navštívit!

liň (9) napsal 22.12.2019 v 09:42+1

Já tam byl letos a ve všem ti dávám za pravdu , Škoda takových lázní ale taková je doba . A abych si spravil náladu popojel jsem více na sever do Zlatých Hor , byl jsem tam v mých 15ti letech v dětské ozdravovně a světe div se tohle zařízení funguje dodnes.

liň (9) napsal 09.12.2017 v 17:10+1

Určitě to byly hezké lázně uprostřed krásné přírody , bohužel takových míst je víc . Já jsem naopak na svých cestách objevil nádherný kousek naší země Kouty nad Desnou

elvis78 (133) napsal 28.08.2017 v 09:12+1

už vim, tam jsem kupoval hadry

elvis78 (133) napsal 28.08.2017 v 09:11+2

Taková pěkná budova to musela bejt s tělocvičnou a bazénem.Co by za to dneska některý školy daly.
Pěkný kerej Vítkov je v okolí?

Figi25 (59) napsal 28.08.2017 v 07:39+2

Jsi odvážná, že jsi tam lezla Já nešel dovnitř Víš, že to vlastní Tomáš Berdych a chce to zbourat a postavit tenisovou školu? Velká škoda, že takové krásné místo muselo tak dopadnout.

• 5 let s Kymčetem

Dnes je to přesně 5 let, co jsem si dovezla domů tuhle dvácu a nebyl jeden jediný den, kdy bych tohoto výběru litovala. Máme za sebou 26 000 společných kilometrů, neskutečně moc zážitků a nedám na ni dopustit. Je tedy ko

Vloženo: 17.08.2016
    Uskutečněno: 16.08.2016
  • Píchlá guma, holé neštěstí

Chtěla jsem včera básnit o tom, jak jsem najela posledních chybějících 270 km a máme tedy s Kymčetem 26 000.. Ale zákon schválnosti mi to nedovolil. Vyrazila jsem na vyjížďku a chtěla pár těch km nahnat. Projela jsem pár

Vloženo: 16.08.2016
    Uskutečněno: 15.08.2016
  • Při západu slunce

Konečně nějaké to volno a hlavně hezké počasí, takže jsem si k večeru stále pohrávala s myšlenkou, že bych se ještě někam projela. V 6 už jsem to nevydržela, navlíkla kombu a jela, jak je u mě zvykem, prostě někam.. :-)

Vloženo: 22.07.2016
    Uskutečněno: 22.07.2016