Honda CBR 600F Sport (2001)

Vlastník zdenek.ollie
Vloženo 5.8.2011
Aktualizováno 8.11.2020

Moje druhá motorka na kterou jsem přesedlal z ČZ 125/476. Byla to nádherná změna. Nelituju toho, jede jako ďábel

První dojmy - Super motorka se vzhledem dračice :-) Silná, mrštná, krásná, ráda si zařve, když ji člověk potahá za vlasy... Stroj který je úžasně ovladatelný, odpustí chybičky a otočením za heft vyletí jako střela. Ve městě se přehřívá, na cesty není úplně ideální, ale i v tomto směru se dá použít. :-)

Motorku bych doporučil pro - Vhodné pro pokročilé jezdce se zkušenostmi na slabších strojích.

Doplňky na motorce - Výfuk Shark

Motorku vlastním od června roku 2011. Kromě výměny brzdové soustavy nebyl zatím žádný problém. Motorka jede krásně už od spodu, ale vzhledem k tomu že je uzavřená na 25kW táhne jen do 7tis otáček... Potom se motor začne dusit. Už se těším na to, jak si udělám papíry na neomezený výkon a přestanu tuhle krásku mučit.

Tak jsem nakonec podlehl pokušení a někdy v půlce března 2012 jsem dovolil motorce volně dýchat. Je to neuvěřitelná změna k lepšímu. Při předjíždění člověk nemusí kopat dva kvalty nahoru jako dřív. Z té brutální změny výkonu jsem měl chvíli mokro v trenkách. Nahrnula se neuvěřitelná porce adrenalinu a v duchu jsem si říkal "Jenom se nepusť blbečku!"

Po roce s Hondičkou jsem jí dopřál krásný dárek k výročí. Celkový servis, vzduchový filtr od K&N a nakonec originální přepákování centrálního tlumiče na kyvce, protože byla motorka snížená.
Každý den se protloukáme džunglí silničního provozu a snad budeme ještě hodně dlouho

Listopad 2013
Motorka sviští stále jako mladice. Tenhle rok jsme protáhli písty i na okruhu. Mezi srovnatelnými stroji jsme neměli konkurenci. Dokonce dala zabrat i některým litrům. Za dobu co jsme spolu už jsem nazul třetí sadu pneu, vyjezdil hektolitry benzínu, ujel tisíce kilometrů, navštívil desítky motosrazů a zajímavých míst... Bojím se dne, kdy přijde její náhrada. Nebude se mi loučit snadno...

milcos
milcos napsal 13.01.13 v 23:39 10b.

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 28.02.12 v 08:58

Pěkná motka, gratuluji . Dávám ti za ní 10 bodu. Přeji spoustu km v letošní sezoně bez závad a nehod.

honza_
honza_ napsal 09.09.11 v 17:44

ja jen, ze jsem jel nejmin za 7 myslim, ale prumerne najedu tech 170 na 14litru... odskrt to mnohem lepsi pozitek z jizdy kdyz jedes a drzis si otacky 8tis +

zdenek.ollie
zdenek.ollie napsal 01.09.11 v 18:44

Co se ti na tom nezdá? Bere si i víc... Je tam omezený přísun vzduchu, ale palivo si to bere pořát... Jinak už přemýšlím nad tím, že ji odškrtím předčasně. Není nic horšího, než když předjíždíte a motorka se v 7tis otáček začne dusit...

honza_
honza_ napsal 31.08.11 v 23:56

Tak taková je spotřeba, když to honiš do těch 7dmi, jo?